Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

gunes_94 avatar gunes_94 -2 Точки

Инсталиране на Windows 7 - проблем

Става въпрос за bootable usb на Windows 7 от ISO файл. Пробвах с rufus, unetbootin, windows 7 dvd tool, wintoflash и т.н. Почти с всички програми успях да направя bootable usb за windows 7. И успях да заредя инсталатора. Но стига до един момент, веднага след натискане на Install Windows излиза съобщение, че липсва драйвер за CD/DVD. Иска да посоча този драйвер за да продължа. А самия лаптоп няма оптично устройство, а освен това инсталацията се извършва от флашка. В конкретния случай става за лаптоп ACER ES1-131. Но този проблем съм го срещал и при други нови модели без оптично устройство. Последно искам да отбележа, че доста търсих в интернет и пробвах всеки съвет който намерих. Но нищо не помогна.

Благодаря ви за отделеното време

Тагове:
-2
Общи приказки 16/01/2017 11:34:51
gunes_94:
Вече си инсталирах windows 8
damyan91 avatar damyan91 91 Точки

При по-новите модели лаптопи Windows 7 може да се инсталира чрез промяна в настройките на BIOS-а. Потърси инфо в интернет, защото не мога да се сетя точно кое се променяше - става въпрос само за едно падащо меню и избираш другата опция. Съжалявам, че сега не мога да ти дам точен отговор! 

0
vancho avatar vancho 430 Точки

Сменя се UEFI or Legacy mode и то не е само за 7-цата и се сменя за да буутне инсталацията, а не за драйвъри. Ако няма драйвъри (почти всички нови лаптопи се правят да работят само за Windows 10, политика на Microsoft) ... как ще го инсталира. Аз на седмица правя между 10 и 20 инсталации/ преинсталации и мисля че съм по-наясно с нещата.

0
16/01/2017 14:33:05
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.