Софтуерно Инженерство
Loading...
revasion avatar revasion 4 Точки

Progr-Fundamentals-Exercises Data Types and Variables - Exercises 11. Convert Speed Units проблем!

Всичко изглежда наред и примерите, които гледам в docx файла се получават. Обаче judge-а ми дава грешка още в примерите, което се разминава с docx файла. Обаче странното е, че има хора които го решават. Нещо не ми става ясно. Ето това е кода ми:

using System;

namespace _01_DataTypesAndVariables
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            double distance = double.Parse(Console.ReadLine());
            double hours = double.Parse(Console.ReadLine());
            double minutes = double.Parse(Console.ReadLine());
            double seconds = double.Parse(Console.ReadLine());

double secondsTotal = (hours * 60 * 60) + (minutes * 60) + seconds;

double metersPerSecond = distance / secondsTotal;
            double kilometersPerHour = (distance / 1000) / (secondsTotal / 60 / 60);
            double milesPerHour = (distance / 1609) / (secondsTotal / 60 / 60);
            Console.WriteLine("{0:G7}", metersPerSecond);
            Console.WriteLine("{0:G7}", kilometersPerHour);
            Console.WriteLine("{0:G7}", milesPerHour);

}

}
}

Видях вече другата тема и го реших. Използва се float и не се форматира. В условието е казано да се използва double и да се форматира. Някой да каже бъг ли е или по принцип да си очакваме неочакваното :)

Тагове:
0
Programming Fundamentals 25/01/2017 21:55:22
koksibg avatar koksibg 877 Точки

Здравей, досега не ми се налагало да форматирам изхода по този начин

Console.WriteLine("{0:G7}"

За него можеш да погледнеш и тук:

https://books.google.bg/books?id=TGzQ-xq_NnoC&pg=PA363&lpg=PA363&dq=Console.WriteLine(%22%7B0:G7%7D%22+in+c%23&source=bl&ots=bgI9IPbwd0&sig=bIsBtKOCqD3ZYlnL5CT_n0mss54&hl=bg&sa=X&ved=0ahUKEwirgNv6h97RAhUiYZoKHdTNB1YQ6AEIJzAB#v=onepage&q=Console.WriteLine(%22%7B0%3AG7%7D%22%20in%20c%23&f=false

Аз съм я направил по този начин:

https://github.com/koksiBG/Fundam-Data-Types-and-Variables-Exercises/blob/master/Convert_Speed_Units/Convert_Speed_Units.cs

0
revasion avatar revasion 4 Точки

След като го използвам, значи съм гледал преди това. Мерси, все пак. Видях, че в примерите се реже на 7 числа(без точката), като се включват всички и затова го изнамерих.

0
25/01/2017 22:04:49