Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Koko_Ivanov avatar Koko_Ivanov 11 Точки
Best Answer

Здравей,

Аз съм я направил тази програма. Кода може да погледнеш в прикачения линк. Според мен грешката ти е, че вместо оператора "==", си използвал само "=" при if - else конструкцията и затова ти дава грешка.

http://pastebin.com/FtaRenrJ

Когато използваме оператора "==" за string, то той се използва за сравняване и връща true или false.

В линка https://msdn.microsoft.com/en-us/library/53k8ybth.aspx можеш да прочетеш още информация за него.

Надявам се да съм бил полезен,

Поздрави,

Константин

 

0
ThePSXHive avatar ThePSXHive 436 Точки

Само едно уточнение искам да внеса

 

"Когато използваме оператора "==" за string то той се използва за сравняване и връща true или false"

 

Така написано, това твърдение намеква, че този резултат се получава само при сравняване на променливи от тип string, а това не е вярно. Този оператор се използва за сравнение въобще, при всякакъв тип, дори и типове, дефинирани от потребителя, но в тези случаи е необходимо да се уточни какво всъщност се сравнява.

0
Koko_Ivanov avatar Koko_Ivanov 11 Точки

Да, съгласен съм. Затова приложих и линк с по - подробно обяснение. :)

0
TakvorIvanov avatar TakvorIvanov 0 Точки

Да това ми е била грешката.Грешка от невнимание.Благодаря за изчерпателният отговор! 

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.