Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MihailNMihaylov avatar MihailNMihaylov 0 Точки

Проблем със задача 04. Sum Reversed Numbers

Здравейте искам да ви помоля за помощ за задачата  Sum Reversed Numbers  от List - Exercises.
Знам че кода ми е грешен в началото с For-цикъла и добавянето на числа но не мога да разбера как ще ми бъдат въведени и да ли ще трябва аз да ги разделям с помощта на .Split  или нещо такова ето го кода.

 

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;


namespace List
{
    class List
    {
        static void Main()
        {
            var numbers = int.Parse(Console.ReadLine());
            var numbersList = new List<int>(numbers);

            for (int i = 0; i < numbers; i++)
            {
                var nextNum = int.Parse(Console.ReadLine());
                numbersList.Add(nextNum);
            }

            numbersList.Reverse();


            var sum = 0;


            foreach (var num in numbersList)
            {
                sum += num;
                
            }
            Console.WriteLine(sum);
        }

    }
}

 

0
Programming Fundamentals
AlucardDracula avatar AlucardDracula 416 Точки

ето решение от мен : РЕШЕНИЕ. РЕШЕНИЕ2

а относно твоя код искам да каже че след като ги Split-неш и им кажеш Reverse от 123 234 12  става 12 234 123 което е грешно. След като Split-неш инпута трябва всяко число да го обърнеш обратно един по един.

 

 

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.