Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ThePSXHive avatar ThePSXHive 436 Точки

Алгоритъмът ти изпуска някои гранични случаи. Например, за редицата [3, 3, 4, 5, 6, 7, 3], след първата итерация, списъкът изглежда по следния начин

[4, 5, 6, 7, 3]

и понеже използваш проверка от която няма смисъл (в случай, че алгоритъмът работи коректно),  а именно

if (number != BombPower[0])

сумата погрешно е пресметната със стойност 22 вместо 15 (защото, след като "взривим" и последната тройка, трябва да останат само 4, 5, и 6). Трябва да се убедиш, че в списъка няма да остане нито една "бомба" докато преминаваш през него. В това решение съм използвал while цикъл наред с Contains() за да проверявам дали в списъка не е останала "бомба", и ако е, започвам отново с изчислението на отделните индекси, като се използват и ограничения за да не се отзовем извън рамките на списъка.

0
kalaj1234 avatar kalaj1234 1 Точки

В примера [3, 3, 4, 5, 6, 7, 3] немога да исмизля коя е бомбата за да останем с [4, 5, 6] моля те подсети ме 

0
ThePSXHive avatar ThePSXHive 436 Точки

Ставаше дума за следния вход

3 3 4 5 6 7 3
3 1

При този вход, алгоритъмът успешно ще се справи с първите бомби в списъка; но забележи, че след това сумата ще бъде 22, защото когато сумираш елементите, изрично изключваш номера на бомбата, която не е "детонирана".

0
kalaj1234 avatar kalaj1234 1 Точки

Ок мерси за помоща yes

1
kalaj1234 avatar kalaj1234 1 Точки

А и нещо последно , защо имаш накрая Console.ReadKey ?

0
ThePSXHive avatar ThePSXHive 436 Точки

Използвам sharpdeveloper# и, за разлика от VS, конзолния прозорец не се задържа на екрана, за това ползвам този "kludge". Не е свързано конкретно с тази или някоя от другите задачи, в решенията на които също не съм изтривал реда с ReadKey() след публикуване на кода в pastebin.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.