Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

EARaif avatar EARaif 0 Точки

Относно задача 14. Време + 15

Нанасям следния код, след което в Judge системата ми излиза 94/100 и по-точно не ми изписва грешка, а се появява часовник (limit time). При печатането в конзолата всичко ми излиза ок, със следното изключение: ако нанеса като час 11, но като минути 119, като резултат ми дава 12:74, вместо 13:14. Някой, може ли да помогне?

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace Time_15minutes
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            int hour = int.Parse(Console.ReadLine());
            int minute = int.Parse(Console.ReadLine());
            minute = minute + 15;
            if (minute > 59)
            {
                hour++;
                minute -= 60;
            }
            if (hour > 23)
            {
                hour = 0;
            }
            if (minute < 10)
          
            {
                Console.WriteLine("{0}:0{1}", hour, minute);
            }
            else
            {
                Console.WriteLine("{0}:{1}", hour, minute);
            }
        }
    }
}

Тагове:
0
Programming Basics
dqvolla avatar dqvolla 19 Точки

Здравей колега. Ами може да добавиш този иф стейтмънт още веднъж -

if (minute > 59)
            {
                hour++;
                minute -= 60;
            }

if (minute > 59)
            {
                hour++;
                minute -= 60;
            }

Ето така и пробвай дали ще стане

0
EARaif avatar EARaif 0 Точки

Изписа ми 100/100...само не разбрах, с какво повтарянето на това.... иф.... спомогна затова!? Иначе благодаря за идеята!

0
dqvolla avatar dqvolla 19 Точки

Просто видях на пръв поглед че ще работи само за този случай когато ти е до 119 минути ако е за повече пак ще ти даде грешка, но явно изглежда че и в джъджа не се проверява за повече минути и кода минава. Просто нямам време в момента да седна да си поиграя с нея :)

0
dqvolla avatar dqvolla 19 Точки

Както знаеш програмата се изпълнява отгоре надолу ред по ред и нямаш цикъл така че ще се изпълни само 1 път . В твоя случай имаш 119 минути и само 1 иф за минути т. е. 119 - 60 , програмата се изпълнява и продължава надолу за това ако сложиш втори иф ще стане 119 - 60 - 60 и така нататък. По просто незнам как да го обясня :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.