Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kosio197 avatar kosio197 104 Точки

Jedi Dreams

Привет,

Както и да я въртя задачата ми дава 40 точки. Ако не направя if(matcher.find()) преди да взема групата (това само за редове със static, където би трябвало задължително да има дефиниция на метод) 1-ви и 6-ти тест гърмят с Exception, което би трябвало да означава, че регулярния израз не мачва нищо. Пробвах го в различни варианти, този би трябвало да е най не ограничаващия: "\\s+([^\\s]+)\\s*\\(", но дори и с него има Exception-и. Някакви идеи относно тези два теста?

Може ли малко помощ относно това какво се разбира под правилно име на метод ? От усложието разбирам само, че вътре ще има поне една главна буква, но освен букви  има ли подчертавки, цифри ..., изисквания да не започва с цифра и т.н. ?

Благодаря!

Поздрави, Косьо

 

Тагове:
0
Java Advanced
InaAbadjieva avatar InaAbadjieva 8 Точки

Привет,

Тренирам за изпит и стигнах до тази задача. И аз зациклих на 40 точки и не мога вече да измисля какви случаи изпускам. Някакъв help може ли евентуално? Това е кодът ми: https://github.com/inaabadjieva/SoftUni-Java/blob/master/10.Exams/src/Problem4_JediDreams.java. Вече не съм сигурна дали проблемът изобщо е в регекса, или в самата логика на програмата. 

Мерси предварително! :)

0
kosio197 avatar kosio197 104 Точки

Привет,

" Вече не съм сигурна дали проблемът изобщо е в регекса, или в самата логика на програмата. "

Аз също съм я зарязал на 40 точи след около 50 камита в джъджа. Просто има задачи на който решението е

леко странно, противоречащо на условието и реализируемо само с достъп до тестовете.

Съвет от мен - не си пържи мозъка и карай нататък по материала.

Поздрави и успех

Косьо

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.