Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ZGirtsova avatar ZGirtsova 2 Точки

Drawing with Loops Exercises - Diamond

Здравейте, колеги

 

На тази задача от домашното ми дава 90/100 точки като грешката е при Input 1. Моят отговор е "*", а judge иска да не се печати нищо.

Проблемът е, че в упражнението при инпут 1, трябва да печати "*", пък judge ми дава грешка и очаква ouput - нищо.
Мога да cheat-на и да си задам при input 1 да не ми принтира нищо, но не е в това въпроса, мисля че има грешка в тази задача...?

 

Ето ми кода:

http://pastebin.com/fyRwtGGL

 

Тагове:
0
Programming Basics
Silvave avatar Silvave 127 Точки
Best Answer

Здравей, дава ти така, защото при input=1 ти печаташ два реда с по една звезда на ред, а judge очаква само един ред със звезда.

Затова ти показва празно, защото иска на вторият ред да няма звезда (нищо). Това става така, защото имаш два реда и elsе-а си:

System.out.println(repeatStr("-", (n - 1)/2) + "*" + repeatStr("-", (n - 1)/2) );

,т.е. какъвто и input да ти се даде с нечетно число, така написан, кодът ти печата задължително най-малко два реда, а на input=1 трябва да ти е един ред. С други думи, ако си оправиш else-a и ще ти даде 100/100.

 

0
16/02/2017 22:15:35
ZGirtsova avatar ZGirtsova 2 Точки

Благодаря, точно това беше проблема. 
Оправих го.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.