Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

penata avatar penata 1 Точки

Проблем с java решението на задача Пресмятане с дати: 1000 дни на Земята

Здравейте,

Цял ден се мъча с тази задача и търся информация за LocalDate в Java и методите LocalDate.parse(String), plusDays(count) и format(DateTimeFormatter).

Информацията в нета е огромна и доста разпокъсана и не стигам до никъде.Потърсих и във "Въведение в програмирането с Java", но и там не можах да открия.

Можете ли да ми препоръчате източник, от който мога намеря лесно нуждната информация за решаването на задачата

P.S. За пръв път се занимавам с програмиране, така че колкото по-подробно е обяснението, толкова по-добре :)

0
Module: Java Advanced
penata avatar penata 1 Точки

Благодаря за съветите.

Споделям два линка, информацията в които ми помогна да разбера как се случват нещата с LocalDate:

Как да превърнем String в LocalDate
Как да събираме/вадим дни месеци и години от LocalDate

Надявам се да бъдат полезни и за някой друг, борещ се с датите. :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.