Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nklnikolaev avatar nklnikolaev 0 Точки

Проблем ! Операции между числа. Coding 101 Exam - 24 April 2016

Здравейте, имам проблем с решението на задача "Операции между числа", от изпита на 24 април 2016г. Това е решението ми : http://pastebin.com/gCiQQsXS. Дава ми 90/100 точки в системата, грешката ми е в Test #1 , моля Ви кажете ми къде бъркам. Благодаря предварително !

Тагове:
0
Programming Basics
spzvtbg avatar spzvtbg 581 Точки

здравей

 Math.Round при обикновенното деление закръгля остатъка пробвай с {0:f2} числото след ефа форматира до толкова знака след запетаята или точката . 

пробваи с примерите от условието ако 123 / 12 ти дава различно от 10 . 25 там е грешката 

 

0
nklnikolaev avatar nklnikolaev 0 Точки

Странно но с Math.Round при 123 / 12 ми даде резултата от 10.25. Смених го с {0:f2} и ми даде 100/100. Благодаря ти все пак !

0
spzvtbg avatar spzvtbg 581 Точки

using System;
namespace ConsoleApplication1
{
    class Program
    {
        static void Main()
        {
            double sum = 123 / 12;
            Console.WriteLine(Math.Round(sum,3));
        }
    }
}
изкарва ми 10 въпреки че е с матраунд до третия знак а остатъка ми го дава 3 .  но по принцип матраунд закръгля ако е 10 . 251 към 10 . 25  а ако е 10 . 255 и нагоре към 10 . 26 докъто форматиращия стринг го реже просто до втория знак 

0
nklnikolaev avatar nklnikolaev 0 Точки

Аха да, благодаря ти сега схванах каква е ролята на Math.Round.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.