Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

HristoGrigorov avatar HristoGrigorov 8 Точки

Programming Fundamentals - Extended - Simple Arrays - More Exercises - задача 6. * Power Plants

Здравейте, 

Опитвам се да реша задача 6-та от Simple Arrays - More Exercises, но не схващам условието кога точно тябва да увеличавам  планта с 1.

Ако е възможно някой да ми го разтълкува ще съм много благодарен!

Тагове:
0
Programming Fundamentals
ThePSXHive avatar ThePSXHive 436 Точки

В условието пише, че "планта"  трябва да бъде увеличаван с единица, само когато (a) е достигнат краят на сезона (броят на постъпилите растения), и (b) тогава и само тогава, когато има "плантове", които са живи (сиреч, ако някои от елементите на колекцията е по-голям от нула). С пример от моя код, проверката за (a) е отделна от всички останали:

if (currDay == seasonEndsIn)

Ако тази проверка бъде оценена като истинна, то едва тогава се преминава към увеличаването с единица, и то само ако следващата проверка е изпълнена:

if (powerLevels[i] > 0)
    powerLevels[i]++; 

Това удовлетворява (b). Само на това място се увеличават стойностите на "плантовете".

0
HristoGrigorov avatar HristoGrigorov 8 Точки

Даа, и аз така разбирах условието, но все нещо не ми се получаваше. В крайна сметка се оказа, че грешката е била много проста, но все пак грешка. Ти си извадил променлива "seasonEndsIn", докато аз ползвам дължината на масива и съм пропуснал да сложа едно -1 накрая.

Все пак благодаря за изчерпателния отговор, че ако не беше твоята променлива още щях да си блъскам главата къде греша.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.