Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Hofhearted avatar Hofhearted 11 Точки

За обучението SoftUni + BFU

Бъдещ студент в Софтуни. Как се провежда обучението в Софтуни, ако запиша паралелно и Бургаския свободен университет. Ако запиша присъствена форма в Софтуни как ще ходя на лекции в бургаския университет. Все пак искам да съм там присъствено на лекциите на софтуерния университет, но как ще се проведе обучението в Бургаския? Дистанционно ли е? Ако е, то колко пъти месечно трябва да се връщам в бургас за лекции/изпити горе долу? Още един въпрос за обучението в бургаския. В софтуни пише от 5ти семестър нататък като 5ти семестър пише Висша математика I ч. докато в сайта на bfu висшата математика я пише първия семестър. Защо има такова разминаване?

Тагове:
1
Въпроси за SoftUni 12/02/2017 22:55:58
jabalka avatar jabalka 960 Точки
Best Answer

Здравей.

Аз съм от първия випуск на СофтУни и в момента съм по средата на първата си сесия в Бургаския - води се пети семестър.

Нещата стоят така (поне за нашия випуск, мисля, че няма някакви драматични разлики със следващите випуски, колегите ще ме поправят):

- Като започнеш СофтУни (или по-късно) може да заявиш желание да си студент на БСУ

- Първите две години (4 семестъра) се заплаща 50лв на семестър административна такса и на практика не се учи в БСУ

- През тези две години наблягаш само на СофтУни - вътрешна програма и отворени курсове

- Като дойде началото на третата година есента е време вече за БСУ

- Първо се гледа какво си взел като изпити от СофтУни - вътрешна програма иотворени курсове

- Всичко, което си взел в СофтУни ти се приравнява към някакъв изпит от БСУ

- Има таква за признаване на изпит - май беше 25лв на изпит (нашите признавания излязоха около 400 - 500лв на човек - всички изпити от вътрешна програма + някои отворени курсове, които бяхме взели)

- Изготвя ти се индивидуален план за оставащите две години в БСУ, в които вземаш изпитите, които са останали след признаването на СОфтУни изпити

- Тук идва имоментът с Висша математика I - ако беше нормален студент в БСУ, щеше да я караш в първи курс. Но ти реално първи и втори курс учиш само в СофтУни, за това някои неща, които ги нямаш от СофтУни (Висша математика, Бизнес комуникации) ги караш в пети, шести семестър, вместо 1-ви и 2-ри

- Таксите за семестрите от 5-ти до края вече се образуват на база това колко изпити имаш в семетър - около 850 - 1050лв - според индивидуалния ти план

- Ако имаш взети изпити от друг ВУЗ - могат също да бъдат признати и да не ги полагаш пак

- Колко често се ходи до Бургас - ние ходихме веднъж в началото на семестъра - за подписване на разни документи, а и да съберем информация, защото сме от първите студенти по програмата; миналата седмица отидохме за втори път - да държим 3 изпита; тази седмица имаме още 3

- Можеш да ходиш на лекции и упражнения, ако решиш, но не е задължително; ние не сме ходили - правим упражненията от вкъщи, учим от вкъщи, пишем си с преподавателите и за сега работи супер. От теб ще зависи

Това е на кратко - ако имаш други конкретни въпроси - давай :)

5
19/02/2017 21:58:11
Hofhearted avatar Hofhearted 11 Точки

Супер полезен и изчерпателен отговор. Много благодаря.

1
morski77 avatar morski77 137 Точки

Може ли да ми кажеш всички изпити ли от основната програма на Софтуни се приравняват към някой изпит на БФУ.

За някои е ясно че са едно към едно,като ООП и Програмиране ,а за други не съвсем - не ми дадоха и много ясен отговор.

Също и от отворените курсове кои ни биха полезни и за оценка и там?

По-просто казано на какво да наблегнем и ако имаш възможност да напишеш кой изпит от СофтУни за кой(кои) изпити от БФУ отговаря.Благодаря предварително за отделеното време.

0
tdk928 avatar tdk928 108 Точки

Интересно, а ако завършиш СофтУни както си му е реда с отличие и решиш да платиш наведнъж 200 лева за 4 семестъра дали ще ги признаят?

0
jabalka avatar jabalka 960 Точки

Няма как да стане от днес за утре - трябва планиране, защото трябва да си в държавните регистри общо 4 години, за да ти се издаде диплома за Бакалавър. Евентуално да се преговаря с Бургаския - да караш първо 2 реални семестъра и после - два фиктивни, за да събереш 4-те години.... Не знам за такива случаи и дали е възможно.

0
jabalka avatar jabalka 960 Точки

За това кой изпит към кой се привежда - нямам съвсем точна информация в момента. Но няма и голямо значение, защото до колкото знам колегите от БСУ признават всичко от СофтУни (вътрешна програма и отворени курсове) - как го правят - те си знаят.

Особеността е, че след като ти се изготви индивидуалния план, всичко взето след това не важи, до колкото знам. Т.е. каквото си взел през първите две години - признава се. От там нататък - каквото друго вземеш (на пример от отворените курсове) - не може да се приравни.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.