Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

voodootride avatar voodootride 1 Точки

Databases MSSQL Server Exam - 19 February 2017 - 01. DDL

Здравейте, колеги.

Имам въпрос относно задача първа от изпита Databases MSSQL Server Exam - 19 February 2017 (01. DDL) . Защо ми дава  18 / 25 ? Не си намирам грешката...

задачата - https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/469#0

кода ми - http://pastebin.com/WZBF485E

Благодаря.

1
Module: C# DB
Wencii avatar Wencii 90 Точки

Price decimal(4,2) CHECK(Price >= 0), трябва да е Price money CHECK(Price >= 0)

0
IvankaM avatar IvankaM 20 Точки

На мен ми даде 25 т., след като смених колоните в композитния праймъри кий на мапинг-таблицата.

0
Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки

Здравейте

Може ли да предоставите решението, дало ви 25 точки след смяна на композитния ключ?

Поздрави! :)

0
VictoriaVandeva avatar VictoriaVandeva 0 Точки

Аз искам друго да питам! По формулата бр.точки от изпита  умножено по 0.85 и 15 прибавено към резултата получавам 76.2. Какво значи това число?

0
IvankaM avatar IvankaM 20 Точки

Ето :) Това е последното събмитнато решение на задача 1.

 

https://github.com/IvankaM/Databases-MSSQL-Server-Exam---19-Feb-2017-_-01.DDL/blob/IvankaM-Exams/Databases%20MSSQL%20Server%20Exam%20Feb%202017%20-%2001.DDL

0
voodootride avatar voodootride 1 Точки

Wencii 
Не става така даде ми Compile time error
 

0
voodootride avatar voodootride 1 Точки

IvankaM 
Това не го разбрах. Може ли да дадете примера на смяната...

0
Wencii avatar Wencii 90 Точки

Преди малко, като го пробвах, и при мен даде първия път грешна, но втория мина с 25/25

0
Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки

Тествах вашето решение, за да се подсигурим, че подредбата на колоните няма значение (и значение няма). :)

0
Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки

Колегата Wencii е прав - смени типа на колоната "Price" на "money".

0
voodootride avatar voodootride 1 Точки

Да стана! 25/25
Благодаря! 
Поздрави.

0
IvankaM avatar IvankaM 20 Точки

Може и така да е :) В бързината пробвах още няколко варианта преди това, но след като смених колоните ми даде 25 т. :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.