Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

NonaG avatar NonaG 111 Точки
Best Answer

Ако му подадеш 130 за input се вижда, че за просто число вади и 121, което е 11*11. Това е така, защото допускаш проверка за просто число, делейки го на 2 3 5 7, което не е достатъчно като условие.

Понеже и аз първия път помъчих да избягам от идеята на Ератостен, че ми беше трудно да я направя, прекарах доста време в четене. И накрая се убедих, че ще ми е по-лесно да се помъча дословно да направя неговия алгоритъм, отколкото да комбинирам възможните варианти, налични в нета, за намиране на прости числа. Ако искаш, ето моето решение: http://pastebin.com/M3MjEYzD

макар че и твоето е много идейно, само трябва да го доразвиеш при var factor = new int[] { 2, 3, 5, 7 };

0
maya.peneva avatar maya.peneva 18 Точки

Ами аз всъщност не четох много - само в уикипедия и набързо реших, че това е логитата на ситото :D :D :D
Но, да - права си - 2, 3, 5, 7 не са достатъчни за проверка :)

Благодаря ти!

1
maya.peneva avatar maya.peneva 18 Точки

Ако на някой му е интересно - оправих решението си :)

http://pastebin.com/AdV6eYJZ

0
24/02/2017 01:57:04
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.