Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

simich379 avatar simich379 -4 Точки

Drawing Figures with Loops: Christmas Tree

Здравейте!

Някой може ли да ми помогне с тази задача, като ми даде някакви насоки.

Благодаря предварително!

Напишете програма, която въвежда число n (1 ≤ n ≤ 100) и печата коледна елха с размер n като в примерите по-долу:

вход

изход

 

вход

изход

 

вход

изход

 

вход

изход

1

  |

* | *

2

   |

 * | *

** | **

3

    |

  * | *

 ** | **

*** | ***

4

     |

   * | *

  ** | **

 *** | ***

**** | ****

 

0
Programming Basics
Don_Dobrinio avatar Don_Dobrinio 5 Точки

Здравейте!

Пускам моето решение, което мисля е доста кратко:

http://pastebin.com/8wXvuPWy

Но по-скоро искам да покажа, как си построявам задачите и наименовам нещата, така, че само с отварянето на задачата да ми става ясно, за каква задача иде реч и от кой раздел.

Обърнете внимание на името:

namespace _006_007_Christmas_Tree

006 - това е 6-ти урок от съответния курс.

007 - това е поредния номер на задачата според Джъдж-системата

_Christmas_Tree - Името на задачата копирано от Джъдж-системата също.

Обърнете внимание и че съм вплел условието на задачата вътре в кода, с цел, отваряйки кода да получа максимална информация за това, како е решавано в тази програма.

Относно самата програма:

За мен фигурата Christmas_Tree е разделена на 5 части:

1-ва и последна - това са два триъгълника обърнати върховете надолу;

2-ра и предпоследна - също 2 бр. триъгълници, но от "*", които заедно с предните правят по един правоъгълник, диагонално разделен в едната част празен, в другата запълнен със "*".

По средата имам ствола на дръвцето изграден от " | " (шпация - | - шпация).

 

Последния триъгълник, може и да не се прави в случая - Console.WriteLine(new string(' ', n - row));

понеже изписва само празни знаци, които не се виждат. Но ако space-те по условие бяха точки например, би бил нужен.

 

И накрая един съвет:

Когато в задачата се иска да направите фигура и има много space, ви препоръчвам да ги заместите с някакъв друг символ, като например точка, тире или каквото ви е на душа. Така докато си градите задачата ще ви е по лесно да виждате невидимите space и чак когато сте готови с фигурата заменяте въведения от вас помощен символ с шпацията, която е по условие.

Надявам се да съм бил разбран и полезен.

Успех!

 

 

1
anna.ilieva avatar anna.ilieva 6 Точки

благодаря за лесното решение ! 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.