Loading...
krasi1105 avatar krasi1105 380 Точки

С break; можеш да излезеш от всеки цикъл(for,while, do while).

0
Leprikona avatar Leprikona 108 Точки

Не зададох правилно въпроса.

В условието е записано, че трябва да се въвеждат минути и секунди във формат "mm:ss", и когато се въведе "Quit" - да се отпечата съответния резултат.

"The input data should be read from the console. On each new line you will be given a string with the time in minutes and seconds until you receive the command “Quit”."

0
25/02/2017 18:43:55
krasi1105 avatar krasi1105 380 Точки

Оправих ти решението, добавих коментари там където съм правил промени. С DateTime няма как да парснеш вход по- голям от 59:59, а в задачата ти е даден такъв, затова ги парсвам директно. Формата "mm:ss" е даден, за да знаеш коя част от входа отговаря за минути и коя за секунди. Ако нещо не е ясно, питай. Решение

0
25/02/2017 19:10:55
Leprikona avatar Leprikona 108 Точки

Благодаря, но искам както съм го написал кода, в момента, в който въведа "Quit" и програмата да спре. Може ли input-а да се convert-не по някакъв начин?

0
krasi1105 avatar krasi1105 380 Точки

След като въведеш "Quit" трябва да изведеш получената звезда, времето и игрите. Можеш да излезеш от Main() метода, което ще прекрати изцяло програмата с return;.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.