Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dimgog avatar dimgog 2 Точки

Защо каченият решен лаб "Mathematical Concepts Labs" от "Data science" - "гърми"

Защо в един от качените най-после решени лабове от "Data science" -> "Mathematical Concepts Labs"  "гърми" що се отнася до визуализирането на вектора изобразяващ комплексното число и що се отнася до визуализирането на функции в полярни координати.

Излизат едни съобщения за грешки дето нямат изчитане половин ден, а камо ли и да се анализират.

Накрая излиза ето това:

RuntimeError: LaTeX was not able to process the following string:
b'lp'
Here is the full report generated by LaTeX:

но дефакто описания стринг го няма в кода

0
Data Science
iordan_93 avatar iordan_93 Trainer 407 Точки

Бъг в LaTeX за matplotlib, за който авторите знаят и от много време не могат да оправят. И аз имах такъв в началото.

Аз имам инсталиран MikTeX на системата си и по подразбиране, използва него, за да работи (а не default-ния renderer). Сигурен съм, че бях казвал това на една от първите лекции.

Решенията са две: 1) инсталирате LaTeX дистрибуция отделно от Jupyter и тръгва магически; 2) не използвате някои LaTeX команди. Второто според мен е по-лесно :D, но първото е по-качествено, като решение.

0
mirail_89 avatar mirail_89 3 Точки

Имам инсталиран MikTex, но пак върви като изпиша False, а не True и си визуализира формули и всичко останало, както би трявало на LaTex :) Точно затова написах, че е малко странно :), но явно MikTex е направил чудото.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.