Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

amjorka avatar amjorka 1 Точки

симулиране в Proteus VSM

Здравейте на всички които участвате  в курса Основи на електрониката,

опитах се да симулирам една схема за мигащ диод изпълнена  със реле.

Начертах схемата в Proteus и стартирах симулацията но - по време на симулацията програмата не изписва грешки т.е протича си нормално но котвата на релето не се премества и диода не светва?

Незнам защо се получава така -някой може ли да ми обясни?

Същата схемя я начертах в програмата Multisym и там всичко се задейства,явно аз правя някаква грешка някъде.

Надявам се някой да ми обясниб.Blinking LED circuit using a relay

Тагове:
0
Електроника
amjorka avatar amjorka 1 Точки

След няколко часа борба с програмата и стойностите на резистора и кондензатора схемата проработи!

Ако някой иска да пробва схемата мога да помогна!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.