Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Maria_ls avatar Maria_ls 383 Точки

Поправка и отворен курс

Здравейте, интересува ме как стоят нещата с поправките за хората, записали се в отворен курс, който е част от модул от основната програма. В частност се отнася за бъдещата поправка на Databases Basics - MS SQL Server - януари 2017 и тези, записали само отворения курс.

Въпросът ми е поправките само за студентите от основната програма на Софтуни ли са или и човек, посещавал отворения курс също може да се яви? Тъй като не намерих информация, ще съм благодарна някой да ми помогне с отговор.

И вторият ми въпрос е свързан с 15-те %, които дават всички написани домашни. Ако някой не е написал всички домашни до времето на редовния изпит и съответно е получил само част от тях, ще се вземат ли в предвид пълните 15%, ако ги допише преди датата на поправката или ще се запази процентът, който е имал по време на редовния изпит? С уточнението, че в случая тези 15% от домашните са част от оценката, а не бонус към нея, а другите 85% са изпит

0
Въпроси за SoftUni 28/02/2017 23:11:41
koksibg avatar koksibg 892 Точки

Здравей, според мен (не съм карал този курс), Databases Basics - MS SQL Server е част от C# DB Fundamentals (както беше Programming Fundamentals от Technology Fundamentals - и в случая са го пуснали и като за самостоятелно изучаване - затова е и с по-ниска цена - и като част от DB Fundamentals, в който се включва още и Databases Advanced - Entity Framework, като цената за целия модул е 390 за присъствено : https://softuni.bg/plans, срещу 190 присъствено само за Databases Basics - MS SQL Server). Като в тази връзка мисля, че всеки път когато се изучава C# DB Fundamentals, може да се явиш и на поправка, освен ако не се бъркам (Да ме поправи някои ако бъркам).

Относно % от домашните. Ако си он-лайн, крайната ти оценка от изпита зависи само от него (като в случая решените домашни не влияят на оценката, но пък са от голям + за теб -по-голям опит - поне така беше на предишните изпити). А ако си присъствено естествено, че влияят и пак според мен (ако бъркам моля да ме поправи някой) ще се вземат в предвид пълните 15% (при предадени всички домашни) само до датата на редовния изпит, но не и до поправката (освен в случайте, когато не си се явила на изпита поради някакви причини - поне така мисля).

 

0
Maria_ls avatar Maria_ls 383 Точки

Онлайн съм, не питам за мен, просто мен ме попитаха, а аз не знам какво да отговоря. Аз съм записана в целия модул, цитиран от теб и оценката в него твърдо си зависи и от домашните, без значение дали си присъствено или онлайн, ако си от основната програма  - 85% изпит, 15% домашни, някакъв бонус за активност във форума, а за присъственото има и бонус за присъствия.

За останалите отворени курсове, които не са част от модул,  не знам как стоят нещата. Като карах Web fundamentals миналата година за онлайна май не зависеше нищо от домашните, но точно в този зависи, защото на колеги от отворения курс по ДБ, също са им взели 85% от точките на изпита заедно с 15-те % от домашните, при все че също бяха онлайн.

0
koksibg avatar koksibg 892 Точки

Щом казваш значи наистина е така, а за поправките гледах малко от това видео (между 3.10 и 3.18 минута) се казва, че поправките ще са  след великденските празници(след 18 април ):

https://softuni.bg/trainings/resources/video/11789/video-screen-16-january-2017-viktor-kostadinov-databases-basics-ms-sql-server-january-2017

И би трябвало да важат както за студентите от основната програма, така и за тези които са в отворения курс.

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.