Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

valya.shopova avatar valya.shopova 0 Точки

Чертаене на крепост задача от междинен изпит 6ти март 2016 - не откривам грешката в кода

Здравейте, задачата е следната:

Да се напише програма, която прочита от конзолата цяло число n и чертае крепост с ширина 2 * n колони и

височина n реда като в примерите по-долу. Лявата и дясната колона във вътрешността си са широки n / 2.

Кодът ми е: 

http://pastebin.com/QbgVbfRM

Понеже задачата е от изпит, judge-а не ми дава да видя какви са input-а и output-а и не мога да установя дали грешката ми е в логиката за кухата част на замъка или в изграждането на средната вертикална част с "_". 

Тагове:
0
Programming Basics
valcho62 avatar valcho62 178 Точки

Грешките ти идват от вход нечетно число .Пробвай и дебъг дебъг дебъг ;-)

0
valya.shopova avatar valya.shopova 0 Точки

http://pastebin.com/bD1sYD3W

Ето това е най-добрият ми вариант за момента и ми дава 70/100 и вече изобщо не знам къде бъркам. оправих проблема с нечетните. Сега изкарва хубави замъчета без значение от четно/нечетно или размера на фигурата (Аз ги пускам до размер, който мога да проследя на конзолата). Идей?

0
valcho62 avatar valcho62 178 Точки

Ето ти тестовете и решение. Не знам колко ще ти помогне това - свиквай да викаш неволята ;-)

https://judge.softuni.bg/Contests/169/Coding-101-Exam-6-March-2016

0
valya.shopova avatar valya.shopova 0 Точки

Не знаех, че решенията ги има някъде. Благодаря. Надявам се да си изчистя проблема. 

0
tdk928 avatar tdk928 108 Точки

В тия задачи с повече нулеви тестове пробваи ги вси1ките...Гърми при по-малко от 4 примерно при 2.Друг вариант е с Дебъг,Дебъг и така.. ако не ти е ясно точно как става другия вариант е закоментираи целия код и изпалняваи всяка стъпка като закоментираш нещата примерно.Първите 5 реда и печаташ,после откоментираш другите 5 и така.Но както каза колегата с дебъг е най-добре.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.