Софтуерно Инженерство
Loading...
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5456 Точки

Teamwork проекти по Web Fundamentals (HTML + CSS)

Публикувахме официалното задание за екипен практически проект за курса "Web Fundamentals - Jan 2017": https://softuni.bg/trainings/resources/officedocument/12161/practical-teamwork-project-assignment-web-fundamentals-html5-january-2017

Накратко: трябва да направите модерен responsive сайт с HTML и CSS със забавно съдържание, от нулата, без да заимствате чужд код.

За отборите: ще получите покана за екипен проект (през сайта + по email). Ще може да избирате дали да работите самостоятелно или в екип или пък въобще да не участвате в проектите. Ако изберете да работите в екип, ще ви разпределим в случаен отбор.

Напомням, че участието в практическите проекти не е задължително и има само 10% тежест в крайната оценка. От гледна точка на обучението ви, обаче, ви препоръчвам да разработите практически проект, защото така ще натрупате практически опит отвъд писането на малки задачки.

Наков

Тагове:
2
Web Fundamentals - HTML5
IvoArsov avatar IvoArsov 44 Точки

За какви резолюции да пишем media query-та? 1024, 960 и 480 достатъчни ли са?  

0
YavorSpassov avatar YavorSpassov 133 Точки

Може би питаш какви и колко на брой breakpoints да ползваме? Между тях има много резолюции.
Имам само 1 breakpoint (992px). Надявам се той да прави сайта responsive. Ако ползваш Bootstrap, като мен в случая, имаш точно определени breakpoints.

0
10/03/2017 12:35:55
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5456 Точки

Аз бих сложил следните media queries:

• 1024px или повече (dekstop / laptop)
  • 640px ... 1023px (tablet)
  • По-малко от 640px (smartphone)

Наков

2