Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Radoslav.Tsanev avatar Radoslav.Tsanev 1 Точки

Programming Basics - java - цикли

Здравейте,бих искал да Ви питам относно този код :http://pastebin.com/1F3LtunS

Искам да пробвам по различни начини да го реша и пробвах,но без num--;

като съм задал цикъл ,който ми е намаляващ и стъпката ми е  числото,защо числото не
намял без num--;?

Тагове:
0
Общи приказки 10/03/2017 17:55:08
tdk928 avatar tdk928 108 Точки
Best Answer

Това ,че почваш от num незначи ,че и числото ти е num и трябва да намаля дефакто ти ако имаш num = 10;
То ще почне да намаля 10-9-8(но това ще е i в цикъла).Ако правилно схващам идеята ти искаш да умножаваш one = one*num(и num да намалява от 10-9-8...) то тогава използвай one = one*i(така i ще се намалява по желания начин).Все пак няма кой знае какъв смисал конкретно от тоя код защото System.out.println(one); ти е извън цикала и винаги ще ти принтира последното число затова ако съм те разбрал направи така:http://pastebin.com/Ybabmqki така ще ти разпечатва one*num, one*num-1 , one*num-2 и така.Аз поне това разбрах ,че искаш да направиш.

0
10/03/2017 17:57:45
Radoslav.Tsanev avatar Radoslav.Tsanev 1 Точки

Да,да ,то само цикъла ще ми намаля ,хванах си гршеката, аз я имам задачата решена ,но просто това не разбрах.Мерси.А би ли ми казал "return" оператора какво прави точно?

0
tdk928 avatar tdk928 108 Точки

Прекратява ти програмата и нищо след нея не се чете.Ако имаш:

int a = 25;

return;
a = 39;
a = 42;
code
code..
Нищо след return не се зачита,а break излиза от ЕДИН цикъл.Казвам понеже като се разглежда return се разглежда и break;

0
Radoslav.Tsanev avatar Radoslav.Tsanev 1 Точки

да ,при break си излиза и си изпълнява другата логика.Благодаря много !

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.