Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

NikolayLiubomirov avatar NikolayLiubomirov 82 Точки

Моята конзолна игра. Благодарение на "Programming Basics" курса =)

Благодарение на Programming Basics и малко помощ от Stack Overflow за Random генерирането, успях да си направя нещо като моя собствена игра. Целта е... просто да си рисувате по конзолата laugh

Управлява се със стрелките - , ←,, или  W, A, S, D.

С бутона “R” можете да изчистите конзолата и да почнете да рисувате от друго място, като на случаен принцип се избира цвят за фона и текста на конзолата.

С бутона “Escape” изключвате играта.

Не съм ползвал други библиотеки освен:

using System;

Честно казано, се оказа по-лесно отколкото предполагах, просто ми стана интересно какво правят другите функции на мястото на X в Console.X, които ни предоставя библиотеката System.

Който иска да тества играта – ето целия код в Pastebin:

http://pastebin.com/Bxk3DRU4

Има някои неща, които трябва да шлифовам – не е перфектно, но ако не друго, поне ми беше доста забавно в процеса на създаването на мини-играта =)

Тагове:
7
Programming Basics 17/03/2017 19:03:49
ktbffh avatar ktbffh 4 Точки

Good job. Keep it up!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.