Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Dimitar_Petkov_Petkov avatar Dimitar_Petkov_Petkov 169 Точки

Допустимо време за решаване на задача от домашното.

Здравейте колеги!

Считате ли, че ще ни бъде полезно ако на всяка задача от домашните се дефинират няколко времена за решаването им. Примерно: 1 час - отлично, 1.30 - задоволително, над 2.30 - слабо. Идеята ми е да се оценим реално "къде сме", защото на изпита времето е ограничено и какво от това, че можем да решим задачата за 3 часа примерно. Предложението е към уважаемия Жоро ! Разбирам, че му създавам допълнитлно "занимание", но смятам, че ще е много полезно.

Поздрави!

Тагове:
0
C++ Programming
IvanMitkov avatar IvanMitkov 20 Точки

Поне аз както го разбирам идеята човек да учи нещо е да го научи, поне на задоволително за него самия равнище. Не да взима изпит. Оценките просто дават представа къде се намира човек, пречат му да се самозаблуждава така да се каже. Тези домашни поне за мен са с цел да науча нещо покрай тях. И поне аз почти винаги се опитвам да ги решавам по някакъв начин, който не ми е напълно познат. Ако обаче има срокове ще бъде само удряй с лопата да отхвърлиш работата. А това не дава нищо, най-много да откаже много хора изобщо да се занимават с домашни.

2
Dimitar_Petkov_Petkov avatar Dimitar_Petkov_Petkov 169 Точки

OK, на теория е така. Просто споделям личен опит с предишен "отворен" курс в СофтУни преди време по C. Домашните бяха по 10  и повече задачи и бавно и полека си ги решавах, съответно само хубави коментари по тях. Но като дойде изпита - шок и ужас: не стигна времето. Иначе после на спокойствие пак си ги реших, но не в това въпросът. Тъй като и това е отворен курс, задължително има хора, които досега не са се явявали на изпит но са си платили и ще се явят. Не коментирам дали "взимането" на изпита и оценката му са важни. За някой може да са, за други не. Едва ли някой си прави илюзията, че с този курс ще станеш "гуру", дори да си вземе изпита с отличен. Апропо в повечето книги по C++, които съм гледал ,този начин, който Жоро ни показа, за писането на конструктора го няма и именно това ме кара да инвестирам време в този курс (Жоро - страшен хакер си ! :) ). Та за това беше идеята - Жоро, като човек, който знае (в общи линии предполагам) какво ниво ще е изпитът да "задава" времеви интервал за задачите от домашното, който интервал да ни дава реална оценка какво ни е нивото спрямо това необходимо за успешно взимане на изпита.

0
IvanMitkov avatar IvanMitkov 20 Точки

Ако е достатъчно готов, не би трябвало изпит да му е проблем. Ако му е проблем така и така ще трябва да отдели време. Винаги може да се избере състезанието с врремето да започне от самото начало. Но съм доста скептичен че това ще доведе до добър резултат. Иначе какъв е проблема да приемеш че час на задача е супер а два часа е трагедия. Но какво точно ще постигнеш когато сам се връзваш така. В края на краищата не е важно колко е важен за някого даден изпит, а само колко е подготвен той за него. И няма как да се подготвиш ако отделяш по-малко от необходимото ти време.

А иначе на теория изпитите може да са важни, но на практика не са.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.