Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

v.stavrev avatar v.stavrev 0 Точки

Проблем със cmd и C#

Здравейте. Купих си книгата "Въведение в програмирането" и започнах да я чета. Стигнах до първата "задачка" и оттам до първия проблем. Правя всичко както е записано, но на една от последните стъпки ми излиза ето това нещо в cmd. Ако някой може да помогне как да го оправя, ще съм благодарен. :)

 

http://i64.tinypic.com/208g0tg.png

Тагове:
0
Programming Basics
ppbaev avatar ppbaev 157 Точки
Best Answer

На картинката се вижда, че си правиш файл IntroCSharp, a след това викаш HelloCSharp и то ти казва, че такъв файл не съществува - логично.

Ето стъпките (трябва да е настроен Path-a на csc.exe както е описано в книгата):

1. cd\

2. md Intro

3. cd Intro

4. notepad Intro.cs

5. копваш това и save в notepad-a:

using System;

class Hello {
   static void Main()
   {
      Console.WriteLine("Hello C#");
   }
}

6. csc Intro.cs

7. Intro.exe

0
27/03/2017 20:07:55
v.stavrev avatar v.stavrev 0 Точки

Направих го по твоя начин. Промених името на Intro и сега го намери. Но пак ми излиза това, че версията ми е различна, но не мога да разбера версията на кое и какво трябва да сваля по-точно?
http://i68.tinypic.com/fbjgpz.png

0
27/03/2017 20:58:09
ppbaev avatar ppbaev 157 Точки

Това е някакво случайно съобщение, че има по-нова версия на .NET Framework, и на мен ми излиза, ама не е интересно. Щом минава без грешка. exe файла се е компилирал и вече можеш да си гo стартираш с Intro.exe. Като цяло това с конзолата е само за инфо в книгата, по-добре си продължавай нататък с Visual studio-то.

0
v.stavrev avatar v.stavrev 0 Точки

Даааа. Благодаря, свалих Visual Studio чакам само да се инсталират всички други неща и започвам. Пък след 2 месеца се надявам и да ме приемат. :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.