Loading...
kaminka avatar kaminka 5 Точки

JA1. Task 2 - Similar Words, the Tests in the Judge

Здравейте,

Ако си направя програмата да проверява дали получения процент от проверката е по-голям или равен на даденото число, 90% от тестовете в Judge са ми успешни. Ако я направя да проверява само дали е по-голям процента, 60% от тестовете минават. Според мен процента трябва да е само по-голям от дадение, не равен. Може ли някой да ми разясни какво точно е условието за да са еднакви две думи?

Не разбирам тези два теста за задачата: 

  • aaaa aabb abbb baaa
    aaaa 50 

    Тук трябва да има съвпадение на букви, което да е по-голямо или равно на 50%. Ако е така, не трябва ли отговора да е 3, а не 2?

 

  • asdlasjd lkdj djkd jals aslkd laskj lasljk
    laskj 1

    Тук трябва да има съвпадение по-голямо или равно на 1%? Тогава има две думи с съвпадение по-голямо или равно от 1%. 

 

        

 

Тагове:
1
C++ Programming
y.ivanov avatar y.ivanov 33 Точки
Best Answer

Привет,

Изискването думите да са подобни е: първо да имат еднаква дължина, второ да започват с една и съща буква.

В пример:

aaaa aabb abbb baaa
aaaa 50 

има само 2 думи, които по тези условия са подобни. Проверката за  процента на съвпадение трябва да е "по-голямо или равно", тъй като можеш да изпуснеш граничен случай, като горния пример.

 

Поздрави

Ясен

1
georgi.stef.georgiev avatar georgi.stef.georgiev 921 Точки

Колегата е отговорил вярно, само уточнение: "... and a minimum percentage – P – of their letters match" - минимален процент от буквите им съвпадат, което означава по-голямо или равно. Също както ако кажем, че за да вземете курса с отличие ви трябват минумум 80 точки, това означава, че ако имате точно 80 точки имате отличие, или че трябва да сте минимум на 18 години, за да пиете алкохол в България - в полунощ на 18-я си рожден ден имате право да пиете алкохол.

1
kaminka avatar kaminka 5 Точки

Здравей Ясен,

Много мерси за уточнението. 15 пъти прочетох условието и всичките 15 пъти не съм видяла това, че трябва да започват с една и съща буква. laugh

Камелия

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.