Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

acho999 avatar acho999 2 Точки

[Programming Fundamentals] Files and Exceptions

Здравейте,

Може ли някой да ми съдейства тъй като имаме проблем със следното:

           string file = File.ReadAllText("myfile.txt");
             Console.WriteLine(file);

опитвам се да прочета създаден файл в папката Debug , която е текущата директория , за съжаление ми дава грешка FileNotFoundExeption.

Пробвах с Build File и Rebuild File пак не става.

Благодаря!

 

Тагове:
0
Programming Fundamentals 05/04/2017 12:03:27
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

Не слагай файлове в Debug папката. Тя и без това не е правена за това.
Visual Studio при всяко стартиране компилиране на приложението трие всичко в bin и obj, така че няма как да ти намери файла.
Слагай си твоите файлове в root директорията на проекта, било то в собствена папка или не.
Т.е. за най лесно си сложи файла в root папката (там, където ти е .csproj) файла и ще го достъпваш така - "../../myfile.txt"

0
05/04/2017 12:10:52
acho999 avatar acho999 2 Точки

за съжаление и така не става ето директорията и кода:

C:\Users\Angel\Documents\Visual Studio 2015\Projects\Technology\File

namespace File
{
    using System;
    using System.IO;
    

    class Program
    {
       
        public  static void Main()
        {
           
             string file = File.ReadAllText("../../myfile.txt");
             Console.WriteLine(file);

        }
    }
}
 

0
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

В такъв случай, виж да не си объркал името или разширението на файла, защото не намирам друго обяснение.
И се убеди, че файла е на правилното място.

0
acho999 avatar acho999 2 Точки

не съм объркал името , файла си е myfile.txt, пробвах и с разширение ".data" но пак не става, реално в момента файла се намира в папка File, която съдържа папките bin и obj и още някакви .Със изписването на ../../myfile.txt от Debug се връщам 2 директории нагоре т.е в File и трябва да ми го прочете, но не става....

0
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

Няма как всичко да е правилно и да гърми. Дай скрииншот с директорията и името на файла.

1
Fornt.Improve1 avatar Fornt.Improve1 2 Точки

Пробвай с пълен път C:\Users\Angel\Documents\Visual Studio 2015\Projects\ ... , а след това и с друг файл, разположен в папка, специално създадена за тази цел, например нещо от сорта на

C:\Users\Angel\Documents\Visual Studio 2015\Projects\tempfiles\  !  Резултата от тези два опита, ще ти покаже от къде идват проблемите.

0
05/04/2017 12:58:34
acho999 avatar acho999 2 Точки

http://s1356.photobucket.com/user/acho999/media/MyFile_zpsh43wpyc5.jpg.html

ето снимка

0
acho999 avatar acho999 2 Точки

ето и с целия път :

http://s1356.photobucket.com/user/acho999/media/FullPath_zpsm1nk0we0.jpg.html?o=0

0
05/04/2017 13:22:44
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

Не си настроил Windows да не ти скрива файловите разширения, защото виждам, че някои файлове в папката нямат такива.
В такъв случай може да се получи следното:
 - Имаш файл с име myfile.txt, а реално името е myfile.txt.txt или нещо подобно.
Отиваш във Folder Options -> View -> Hide extensions for known file types и размаркираш checkbox-a. Така вече ще може да видиш инстинското име на файла.

1
acho999 avatar acho999 2 Точки

Благодаря сега се получи и аз тъкмо това четях сега в един сайт.Благодаря Много за отделеното време :) !!!

2
RosenAngelov avatar RosenAngelov 1 Точки

Ако файла е създаден  с  Windows Explorer -> New -> Text Document и си му задал име : myfile.txt ,  то името на  файла ще е myfile.txt.txt 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.