Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

i.petk0v avatar i.petk0v 56 Точки

Разминаване във версийте на SQL Manager и SQL Server

Здравейте,

не мога да се справя със следната грешка, която ми изписа "This backend version is not supported to design database diagrams or tables. (MS Visual Database Tools)"

Това е, когато се опитвам да създам нова диаграма в SQL Manager.

В SQL Manager съм с версия 12, а сървара е версия 13.

Предполагам това е проблема, как да го оправя?

 

Тагове:
IskrenPenev avatar IskrenPenev 177 Точки

Здравей!

Проблема ти вероятно е поради факта, че искаш да ползваш мениджър, който е по-стара версия от сървъра.

Бих ти препоръчал да си изтеглиш последната версия на SSMS (SQL SERVER MANAGEMENT STUDIO) 16. С нея няма да имаш никакви проблеми, дори ако ползваш по-стара версия на SQL Server.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.