Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

drashoo avatar drashoo 14 Точки

Проблем със зареждането на controller през twig

Здравейте имам проблем със зарежддането на controller през twig, проблема е че ако трябва да подам някаква стойност от единия twig file на другина просто гърми, като ми казва че такава променлива не съществува, но ако трябва да се зареди само HTML няма проблем.

В този пример: https://github.com/Dragomir89/TestSymfonyControllers , грешката е при {{ dump(max) }} ако го закоментирам работи.

Ще съм много благодарен ако някой ми обясни защо се поплучава така, благодаря..

Тагове:
0
PHP MVC Frameworks
plamen911 avatar plamen911 80 Точки
Best Answer

В DefaultController-а трябва да подадеш променливата $max като параметър на метода и на темплейта.

/**
* @Route("secondTest", name="second_test")
* @param int $max
* @return Response
* @Method("GET")
*/
public function secondAction($max = 0)
{
    return $this->render('test/second.html.twig', ['max' => $max]);
}

След това в Twig темплейта извикването на контролера трябва да стане така:

{{ render(controller('AppBundle:Default:second', { 'max': 3 })) }}

1
09/04/2017 11:45:33
drashoo avatar drashoo 14 Точки

Много време прекарах над този проблем. Сега работи ! Много благодаря !!! 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.