Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Stradjazz avatar Stradjazz 30 Точки

Проблем с условието и тестовете на задача 3. Mixed Phones от Dictionaries - Excercises, Programing Fundamentals - Extended January 2017

Здравейте,

както заглавието показва, със задачата има проблем според мен.

За решаването й е използван tryParse метод, което естествено премахва началните нули от номерата - нещо, което в реална ситуация с телефонни номера би било фатално. В следствие на това, Джъдж ми дава грешка на един от тестовете, тъй като аз използвам булев метод

static private bool IsNumber(string str)
        {
            bool isNumber = str.All(char.IsDigit);
            return isNumber;
        }

при който всички цифри на инпута се запазват.

Естествено, избегнах проблема, парсвайки го при присвояването на стойността в речника, но "уловки" от сорта на "Ще получите два стринга" пък после видиш ли ще се пазят като цели числа са евтинки, а при реална ситуация, както вече казах, една от цифрите на числото се губи.

088874563 != 88874563

fbinnzhivko avatar fbinnzhivko 1586 Точки

Колега Stradjazz както беше казал някои от лекторите:
СофтУни не прави задачите по трудни а условията по неразбираеми.
Идеята е да се научиш да търсиш под вола теле и да очакваш че винаги има какво до се счупи което не си предвил във кода си. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.