Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dqvolla avatar dqvolla 19 Точки

CSharpAdvanced/Exam13March2016/4.ChampionsLeague

Здравейте колеги някой ако може да ми помогне с тази задача. Направил съм я с два вложени речника и от там идва проблема , защото като се опитам да ги сортирам по стойността на вътрешия речник и ми гърми с "unhandled exception at least one object must be implemented IComparable" и дотам , апък само това ми остана да го сортирам по низходящ ред и задачата ми е готова ... Ето кода сложил съм коментари:

https://pastebin.com/MWFv4Pwe

 

Благодаря предварително

Тагове:
0
C# Advanced
TanyaZheleva avatar TanyaZheleva 354 Точки

.OrderByDescending(x => x.Value.Values) - взима стойността на x.Value, която е речник, но .Values ти връща колекция от стойностите на вложения речник. Предполагам, че гърми, защото не знае по какво да ги сортира. Същото и за ThenBy.

Сърди се за IComparable, защото в интерфейса се съдържа методът, CompareTo, който позволява дадена колекция да бъде сравнявана. Опитай да ги сортираш по друг начин или използвай клас, с който да замениш вложения речник (понякога много улеснява нещата).

 

1
dqvolla avatar dqvolla 19 Точки

Мерси за насоките оправих се като добавих .OrderByDescending(x => x.Value.Values.Sum()) и се получи. Аз пътвоначално я реших с класове но с вложени речници е малко по трудно и съответно по интересно :)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.