Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

WifiAvivi avatar WifiAvivi 151 Точки

PF (Extended) Exam - 02. Worm Ipsum - условие ?

Programming Fundamentals (Extended) Exam - 30 April 2017 Part I

If you find a word which has 2 or more equal characters, you must pick the character with the MOST OCCURENCES in that word.
 

Какъв трябва да е изхода при следните входове:

Qrrq.

Rggzz.

 

Не ми стана ясно от условието какво се прави при тези случаи.

Тагове:
0
Programming Basics 03/05/2017 14:21:00
krasi1105 avatar krasi1105 380 Точки

Когато има няколко букви, които се повтарят по равен брой пъти се взима най- ранно появилата се от тях.

Изход от работещо решение:

Qrrq.
rrrr.
Rggzz.
ggggg.
1
WifiAvivi avatar WifiAvivi 151 Точки

Когато има няколко букви, които се повтарят по равен брой пъти се взима най- ранно появилата се от тях.

Пише ли го някъде в условието или на изпита го казаха отделно?

0
AlucardDracula avatar AlucardDracula 416 Точки

мисля че не пише, а ако направиш така че да запазваш последната най-срещана буква в дадена дума ти дава 50/100

аз взимах 80/100 тъй като не се сетих за запетаите или другите специални знаци в дума, но тогава не се сетих за такова нещо тъй като думата може да съдържа само букви 

0
03/05/2017 23:20:33
krasi1105 avatar krasi1105 380 Точки

Идеята на задачата е да намериш броя повторения за всяка буква в думата, след което да ги сортираш в низходящ ред и да вземеш първия резултат. В условието не е пояснен втори критерий, затова се гледа редът на появяване на елементите. Тестовете, в които има такива случаи са 2, 3, 5 ,6, 8.

0
WifiAvivi avatar WifiAvivi 151 Точки

Ясно. Поредното некадърно условие на изпитна задача.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.