Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

bayan avatar bayan 0 Точки

[Programming Fundamentals] 01. Cards

Здравейте колеги , опитвам сам да реша задачата и имам проблем. Джъджа ми дава 60/100 и не зная защо. Опитах сам да си счупя кода за да видя къде гърми, но не успях. В самата задача са дадени само 2 примера за валидни входни данни , но никъде няма пример за НЕвалидни данни , за да ме насочи кое да избягвам. Джъджа е заключен и не ми дава грешните отговори да ги видя как са. Ето и кода ми: https://pastebin.com/TuP6UTya 

0
Programming Fundamentals 11/04/2017 13:57:00
spzvtbg avatar spzvtbg 581 Точки

и при мен е така на тестове 1 и 3 не минава при положение че регекса търси перфектно

или 10 или от 2 до 9 или J Q K A  и  S H D C

  var inputString = Console.ReadLine();

            var regex = new Regex("(10|[2-9]|[JQKA])[SHDC]");

            var matches = regex.Matches(inputString);

            var result = new List<string>();

            foreach (Match item in matches)
            {
                result.Add(item.Value);
            }

            Console.WriteLine(string.Join(", ", result));

освен да пропускам ЖОКЕРИТЕ :)

60/100 защо

 

0
Stanislav.Petrov avatar Stanislav.Petrov 12 Точки

Колега,

Борих се цял ден да я реша и аз задачата.И на мен ми даваше 60/100.На упражнението menor-ите се видяха в чудо, защото не успяха да разберат къде е проблема.

След като отворихме input-a се видя проблема - 112S32S4S5S6S - това е грешно! 2S32S4S5S6S , 112S32S4S5S6S- това са имали в предвид - трябва да се вземат всички числа , които може да образуват "power"-а и те да се сравнят дали са валидни! 

Това е моето решение:

https://pastebin.com/HCGv82FP

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.