Професионална програма
Loading...
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5300 Точки
Best Answer

За junior system administrator типични изисквания са следните:

• Компютърни мрежи и мрежови протоколи - познания на добро ниво
  • Linux system administration - добри познания
  • Windows system administration
  • Компютърен хардуер
  • Операционни системи
  • Други (може да са плюс) - програмиране на начално ниво, storage системи, cloud системи, виртуализация, DevOps познания, информационна сигурност, бази данни, всякакви ИТ познания

Това е моето усещане по темата, но може и да не 100% вярно. Поразгледайте и обявите за работа.

Наков

2
Pand0ra avatar Pand0ra 42 Точки

Няма ли скоро в СофтУни да се организира курс по компютърен хардуер?  Предполагам, че сички, които сме се насочили към системната администрация с нетърпение чакаме стартирането на новата специалност DevOps, но дотогава няма ли все пак да се организират курсове по хардуер, операционни системи и т.н.?

0
ktbffh avatar ktbffh 4 Точки

Здравей Наков, благодаря ти за отговора, а какво мислиш за мрежовата администрация като професия? На мен ми се струва, че първо трябва да поработя като sysadmin и тогава да се насоча към мрежите? :)

0
08/05/2017 09:44:38
ktbffh avatar ktbffh 4 Точки

Да, и аз с нетърпение чакам DevOps програмата да стартира, но до тогава съм си поставил за цел да започна работа като sysadmin. В телерик през 2013 е имало спецялност системен администратор, в момента материалът от курсовете е достъпен за всички. В софтуни миналата година се е организирал курс за основи на мрежите, също достъпен за всички.

https://telerikacademy.com/Courses/Tracks/system-administrator

https://softuni.bg/trainings/1413/networking-fundamentals-july-2016

Мисля, че това е достатчно за да се търси работа като junior.

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5300 Точки

Продължаваме да търсим преподавател за хардуерните теми. Можете ли да предложите някой, който е знаещ и може да преподава?

Наков

0
Pand0ra avatar Pand0ra 42 Точки

Аз не познавам, за жалост.

0