Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки
Best Answer

За junior system administrator типични изисквания са следните:

  • Компютърни мрежи и мрежови протоколи - познания на добро ниво
  • Linux system administration - добри познания
  • Windows system administration
  • Компютърен хардуер
  • Операционни системи
  • Други (може да са плюс) - програмиране на начално ниво, storage системи, cloud системи, виртуализация, DevOps познания, информационна сигурност, бази данни, всякакви ИТ познания

Това е моето усещане по темата, но може и да не 100% вярно. Поразгледайте и обявите за работа.

Наков

2
Pand0ra avatar Pand0ra 42 Точки

Няма ли скоро в СофтУни да се организира курс по компютърен хардуер?  Предполагам, че сички, които сме се насочили към системната администрация с нетърпение чакаме стартирането на новата специалност DevOps, но дотогава няма ли все пак да се организират курсове по хардуер, операционни системи и т.н.?

0
ktbffh avatar ktbffh 4 Точки

Здравей Наков, благодаря ти за отговора, а какво мислиш за мрежовата администрация като професия? На мен ми се струва, че първо трябва да поработя като sysadmin и тогава да се насоча към мрежите? :)

0
08/05/2017 09:44:38
ktbffh avatar ktbffh 4 Точки

Да, и аз с нетърпение чакам DevOps програмата да стартира, но до тогава съм си поставил за цел да започна работа като sysadmin. В телерик през 2013 е имало спецялност системен администратор, в момента материалът от курсовете е достъпен за всички. В софтуни миналата година се е организирал курс за основи на мрежите, също достъпен за всички.

 

https://telerikacademy.com/Courses/Tracks/system-administrator

https://softuni.bg/trainings/1413/networking-fundamentals-july-2016

 

Мисля, че това е достатчно за да се търси работа като junior.

 

 

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Продължаваме да търсим преподавател за хардуерните теми. Можете ли да предложите някой, който е знаещ и може да преподава?

Наков

0
Pand0ra avatar Pand0ra 42 Точки

Аз не познавам, за жалост.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.