Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

GrozdanAndonov avatar GrozdanAndonov 1 Точки

Проблем с инсталирането c npm WebStorm ReactJS

Здравейте,

Имам проблем с инсталацията на jQuery и React-Router в WebStorm.Откакто се ъпдейтна с последната версия, като опитам да инсталирам jQuery или React-Router ми дава warning-и: 

--------->>>>>

C:\Users\Grozdan\WebstormProjects\probno-react>npm install jquery
probno-react@0.1.0 C:\Users\Grozdan\WebstormProjects\probno-react
`-- jquery@3.2.1

npm WARN optional Skipping failed optional dependency /chokidar/fsevents:
npm WARN notsup Not compatible with your operating system or architecture: fsevents@1.1.1
npm WARN optional Skipping failed optional dependency /react-scripts/fsevents:
npm WARN notsup Not compatible with your operating system or architecture: fsevents@1.0.17

C:\Users\Grozdan\WebstormProjects\probno-react>npm install --save react-router
probno-react@0.1.0 C:\Users\Grozdan\WebstormProjects\probno-react
`-- react-router@4.1.1
  +-- history@4.6.1
  | +-- resolve-pathname@2.1.0
  | `-- value-equal@0.2.1
  +-- hoist-non-react-statics@1.2.0
  +-- path-to-regexp@1.7.0
  | `-- isarray@0.0.1
  `-- warning@3.0.0

npm WARN optional Skipping failed optional dependency /chokidar/fsevents:
npm WARN notsup Not compatible with your operating system or architecture: fsevents@1.1.1
npm WARN optional Skipping failed optional dependency /react-scripts/fsevents:
npm WARN notsup Not compatible with your operating system or architecture: fsevents@1.0.17
<<<<------- това ми изписва в конзолата и не мога да ги import-на за да ги ползвам.

В package.json ми вкарва само react-router

---->>>>

{
  "name": "probno-react",
  "version": "0.1.0",
  "private": true,
  "dependencies": {
    "react": "^15.5.4",
    "react-dom": "^15.5.4",
>>>>>    "react-router": "^4.1.1"
  },
  "devDependencies": {
    "react-scripts": "0.9.5"
  },
  "scripts": {
    "start": "react-scripts start",
    "build": "react-scripts build",
    "test": "react-scripts test --env=jsdom",
    "eject": "react-scripts eject"
  }
}

<<<<<-----------------

и не ми вкарва jQuery.

А дори и вкаран react-router-отново не мога да го използвам?!?!?!?! Не мога да разбера защо се получава така? -->>>Not compatible with your operating system or architecture: fsevents@1.0.17

Опитах се да инсталирам fsevents и резултата е:

------>>>>>

C:\Users\Grozdan\WebstormProjects\probno-react>npm install fsevents
npm ERR! Windows_NT 10.0.14393
npm ERR! argv "C:\\Program Files (x86)\\nodejs\\node.exe" "C:\\Program Files (x86)\\nodejs\\node_modules\\npm\\bin\\npm-cli.js" "install" "fsevents"
npm ERR! node v6.7.0
npm ERR! npm  v3.10.3
npm ERR! code EBADPLATFORM

npm ERR! notsup Not compatible with your operating system or architecture: fsevents@1.1.1
npm ERR! notsup Valid OS:    darwin
npm ERR! notsup Valid Arch:  any
npm ERR! notsup Actual OS:   win32
npm ERR! notsup Actual Arch: x64

npm ERR! Please include the following file with any support request:
npm ERR!     C:\Users\Grozdan\WebstormProjects\probno-react\npm-debug.log
<<<<<-----------

Моля помогнете!

Версията на WebStorm e 2017.1.2.

0
JavaScript Applications
Nick1R1 avatar Nick1R1 115 Точки

npm install jquery 

ли пишеш за инсталация??

Пробва ли с npm install jquery --save 

или --save-dev накрая?

0
GrozdanAndonov avatar GrozdanAndonov 1 Точки

Сега пробвах с npm install jquery --save  и се получи, но с react-router нищо не става... :/

import { Router, Route, Link, IndexRoute, hashHistory, browserHistory } from 'react-router';--от Link до browserHistory не ми ги намира?!?!! 
0
13/05/2017 18:55:05
Nick1R1 avatar Nick1R1 115 Точки

Дефакто не можеш да импортнеш 

IndexRoute, hashHistor 

Така ли?

Прати целия router да го видим.

0
raging avatar raging 92 Точки

Instaliral si react-router v4, checkni https://reacttraining.com/react-router/web/guides/quick-start i shte razberesh ot kude idvat razlikite :)

1
Nick1R1 avatar Nick1R1 115 Точки

Даa, рагинг прави си, 

IndexRoute, hashHistory 

вече не работят в реакт-раут в4, винаги на реакт нещата са се чупили след като отпадне нещо, не ги оставят да работят или просто да са деприкейтед примерно.. :))

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.