Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dimgog avatar dimgog 2 Точки

Избор между интензивен и удължен Programming Fundamentals.

През май 2017 почти едновременно започват двата курса от Tech Module - Programming Fundamentals и Programming Fundamentals - Extended и се чудя кой да избера.

Ясно е че първия е по-кратък не само като време но и като часове по учебна програма .

Означава ли това. че той (краткият) е за хора. които така и така си го знаят но просто проформа трябва да го минат за да се явят на изпит.

Може ли да дадете повече информация за двата курса - интензивния и по-подробния, кои ще са преподавателите, какви са предимствата и недостатъците на единия или другия избор.

Въпреки че изкарах един непош резултат на Programming Basics (online вариант) започнал миналия декември, все пак нямам някакъв предишен опит. а пък декемврийският Programming Basics бе и по-удъпжен и имах повече време за отделя за него.

2
Programming Fundamentals
Daniel.Kolev avatar Daniel.Kolev 9 Точки

Интензивния вариант си има и друг плюс. Докато минаваш през него, можеш да прецениш, че не се справяш достатъчно добре и винаги можеш да се прехвърлиш към екстендет формата. Много от колегите от предишната интезивна група на по-късен етап се прехвърлиха в екстендет при нас.
Общо взето нищо не ти пречи да опиташ.
Единствения минус, наистина е, че след това трябва да "презаписваш", за да минеш през софтуерните технологии.
Аз лично бях в екстендет и ми се отрази добре, тъй като работя. Но сега "презаписвам", минавам пак през фундаменталс ( но интезивно ) и си чакам софтуерните технологии. Хубавото е, че ако не изкарам по-добра оценка на програминг фунтаменталса, няма да се притеснявам тъй като ще използвам оценката от предишния ми изпит. Просто губя няколко месеца.
Успех !

1
fiherLuci avatar fiherLuci 225 Точки

Никой не е казал, че трябва да губиш месеци. Примерно ако знаеш с кой език искаш да се занимаваш и да речем, че е C# то можеш да запишеш C# Fundamentals и после C# DB и накрая C# Web без изобщо да си записвал Software Technologies. Накрая след C# Web материала в Software Technologies ще ти се струва детска играчка и просто го записваш и си правиш проекта набързо щото ще ти е лесно. Можеш и да запишеш два курса едновременно да не чакаш. Можеш също така да запишеш JS Core или PHP Web, които са бързи професии и почваш веднага със сайтове и просто през това време записваш Software Technologies. Идеята е, че винаги можеш да го вземеш и като имаш повече знания ще е детска играчка.

2
Daniel.Kolev avatar Daniel.Kolev 9 Точки

Да знам. Благодаря.
Но и без това не се чувствам достатъчно подготвен. Мисля да мина по стандартната процедура.
Понякога от работа не ми стигаше времето за домашните на екстендет-а , а какво остава да запиша 2 или 3 курса.
А и , да ориентирал съм се към кой език да се насоча , но си чакам моето време.
Благодаря отново.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.