Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

tsvetomir_1990 avatar tsvetomir_1990 -3 Точки

Обработка на част от string

Здравейте, мисля, че въпросът ми е отнесен към съответнаха секция :).

Опитвам се следното:

приемам string input от потребител:

string[] input = Console.ReadLine()
                    .Split('\\')
                    .ToArray();

Под индекс 1 се подава число(напр. 13242461514). В променлива int искам да запазя резултат от сбора на числата. Искам да използвам LINQ заявка, така, че да се получи нещо от сорта на:

int output = int.Parse(input[1])

                .Where(x => x = x + x) (което не мога да преработя, така, че да ми върне адекватна стойност).

Поовъртях се с няколко метода( .Where(), и Sum() най-вече). Провах и с дългите заявки с from where select, но пак не мога да се оправя.

Може ли малко помощ ? Не съм търсил в интернет помощ, опитвам се да го измисля :D 

Благодаря :)

 

 

 

Тагове:
0
Fundamentals Module 20/05/2017 19:22:56
gadjov avatar gadjov 115 Точки

Ако те разбирам правилно ти трябва нещо такова

int output = Console.ReadLine()
                .Split('\\')
                .ToArray()
                .Select(x => int.Parse(x))
                .Sum();

 

1
20/05/2017 20:35:41
tsvetomir_1990 avatar tsvetomir_1990 -3 Точки

Да, точно това търся. Благодаря. Аз намерих как по друг начин да излъжа системата.

var returnSum = input[1]
                .Take(int.Parse(input[1]))
                .Select(x => int.Parse(x.ToString()))
                .Sum(x => Convert.ToInt32(x));

Моето има доста по-малко readability, но е авторско :)

Но ми изкочи друг проблем. Не искам да ползвам var, но когато сложа някой друг тип данни, почват да изкачат еrror-и и пак влизам в омагьосан кръг. Можеш ли да ми кажеш к'во трябва да пише вместо var ? ? ? 

 

0
gadjov avatar gadjov 115 Точки

Като задържиш мишката на името на променливата ти показва от  какъв тип е. 

п. с Някакси не мога да разбера логиката в линкото ти, защо взимаш само първия елемент и ти препоръчвам да ползваш int. Parse и тогава ще ти е int. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.