Loading...
rado84 avatar rado84 1 Точки

Точка върху отсечка

От 11:30 насам решавам всевъзможни задачи и точно тази ми се опъна. Сигурно вече ми трябва почивка, защото "забих" и не мога да се сетя какво изпускам, та не ще да изкара съответните изходи in & out, но ми се ще първо да приключа с тази задача. Отделно пък си нямам идея как да изкомандоря конзолата да покаже най-близкия край. Та, жокер "помощ от публиката", вие сте на ход.

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace PointOnSegment
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            //variables
            int dot1 = int.Parse(Console.ReadLine());
            int dot2 = int.Parse(Console.ReadLine());
            int point = int.Parse(Console.ReadLine());

            //locations
            if (point > dot1 && point < dot2)
            {
                Console.WriteLine("in");
            }

            if (point < dot1 && point < dot2)
            {
                Console.WriteLine("out");
            }

            if (point > dot1 && point > dot2)
            {
                Console.WriteLine("out");
            }
        }
    }
}

 

-2
Programming Basics
Bullsized avatar Bullsized 153 Точки

от къде е тази задача? линк към джъдж? линк към лекция? името на английски? поясни, за да можем да ти помогнем!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.