Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Terziyski avatar Terziyski 54 Точки
Best Answer

Здравей, това е решението ти : https://pastebin.com/pWaUwf95 , като е  с много  малки поправки  :)  - вече дава 100/100 ;

Първо даваше грешка  на 27-мия ред заради пропуснатия "s" накрая .

Отделно със Math.Round губиш при закръглянето точност , използвах Math.Abs - накрая закръглях със ":F2" , заменяйки само това  judge даде 100 точки :)

Успех !

 

0
DJColdBrain avatar DJColdBrain 9 Точки

Много благодаря. Успях да си оправя кода.

0
bisserm avatar bisserm 0 Точки

Здравейте колега,

Моля за малко помощ, моят код е идентично построен, но judge  ми дава 60 точки - не ми излиза допълнителния ред, който не се песмята а for цикълът ми е същия ?

https://pastebin.com/xmEYKnC5

Благодаря предварително!

0
DJColdBrain avatar DJColdBrain 9 Точки

Здравей колега,

Успях да подкарам твоя код на 100/100

Ето къде са промените които направих:

Първо добавих .0 тук

 double subTotal = 0.0;

И второ добавих на subTotal - money едно f2 като го маркирамме в скоби ето тук

 Console.WriteLine($"Not enough. We need ${(subTotal - money):f2} more.");

0
bisserm avatar bisserm 0 Точки

Благодаря много колега,

Проработи с тези корекции, странно че ми даваше някакви други типове грешки преди това но важно е че тръгна. не предполагах че като дефинирам double трябва да сложа здължително .0 :) а и си правеше сметките в докато си работех по кода?

Благодаря още веднъж и успех!

0
svetlyoek avatar svetlyoek 20 Точки

...към колегата @Terziyski :

Здравей.Би ли обяснил следните редове:

 if (quantity <= 2)
                    Console.WriteLine($"Adding {quantity} {s}s to cart.");
                else Console.WriteLine($"Adding {quantity} {s}s to cart.");

1.Защо два пъти едно и също?

2.Защо да е при <=2,като трябва когато е >1 да има ,,s'' накрая и следователно,ако е 1 да няма...?

Благодаря!

0
28/01/2019 14:01:26
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.