Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

sotirona avatar sotirona 25 Точки

Някой може ли да ми обясни защо при втория zero case не принтира бункер 'а', въпреки че е празен? Много благодаря!

Input

Output

50

b 10 15 20 30

c 100

a 65

Bunker Revision

b -> 20, 30

c -> Empty

0
mrfreeman avatar mrfreeman 11 Точки

За момента съм до никъде със задачата защото условието е меко казано объркващо и липсват достатъчно обяснени примери.

По твоя въпрос предполагам, че не се принтира защото е единствения останал бункер

"If there are no other bunkers besides the current one,".. "If a bunker overflows you must remove it".. "If there are no other bunkers, you must NOT remove the one that overflowed."

0
sotirona avatar sotirona 25 Точки

Да, но бункер 'а' е празен, както и 'с', тъй като макс. капацитет е 50...

1
mrfreeman avatar mrfreeman 11 Точки

Условието е супер неясно. Ползвах това решение (https://pastebin.com/wyJhVZNd) на колегата и дебъгвах стъпка по стъпка, за да видя с кой момент принтира на конзoлата "Empty"

0
sotirona avatar sotirona 25 Точки

Мъча се и аз, гледам, дебъгвам и пак не разбирам защо 'а' не се принтира...ужасна задача

0
georgiab avatar georgiab 34 Точки

Не мога да повярвам, че задача с такова условие е давана на изпит....

1
sotirona avatar sotirona 25 Точки

И то като първа 😀

1
mrfreeman avatar mrfreeman 11 Точки

Като първа, за да ти "изяде" от времето за останалите. Другото, което не ми харесва е, че примерите са недостатъчно и показват само най-простия възможен случай в задачата, а в самото условие вариантите постоянно се разклоняват, if.. else.. while.. if..{мазало; break;}

1
e.manolov avatar e.manolov 80 Точки

Май не само на мене след 5 пъти прочитане на задачата, отново не мога да разбера каква точно е логиката. :)

0
Dimitar_Petkov_Petkov avatar Dimitar_Petkov_Petkov 169 Точки

"а" не се принтира защото е последния останал бункер, макар и празен. Гадничко условие - трябва вх. данни да  се обработват ред по ред и да се следи на конкретен ред, дали има само едн бункер.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.