Софтуерно Инженерство
Loading...
yana_neykova avatar yana_neykova 2 Точки

Здравей, имам подобен проблем на задача 7. 

Като се опитам да въведа задачата ( с посочения код по долу) , ми дава compile time error, със следните коментари:

" You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'select * from people' at line 8 "
" You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 6 ".

Някой може ли да ми помогне как да го оправя?

Кода, който въвеждам е следният:

CREATE TABLE PEO,PLE (
 id INT AUTO_INCREMENT,
 name varchar (200) not null,
 picture mediumblob,
 height float(6, 2),
 weight float (6,2),
 gender enum ('m','f' ) not null,
 birthdate date not null,
 biography text,
 constraint pk_people2 PRIMARY key (id)
);

insert into people (name, picture, height, weight, gender, birthdate, biography)
values ('Ivan ', null, 175.35, 70.50, 'm', '1980-12-05', '' ),
         ('Petyr ', null, 175.35, 70.50, 'm', '1980-12-05', '' ),
         ('Pavel ', null, 175.35, 70.50, 'm', '1980-12-05', '' ),
         ('Mariya ', null, 175.35, 70.50, 'f', '1980-12-05', '' ),
         ('Stoyan ', null, 175.35, 70.50, 'm', '1980-12-05', '' ),    

select * from people

Извинявам се, че го пускам като коментар, но не успявам да го задам като нов въпрос.

0
yangra avatar yangra 1 Точки

Името на таблицата ти е грешно, има една запетайка, и би било по-добре да го напишеш с малки букви, такава е конвенцията. След въвеждането на информацията за Стоян на края на реда трябва да има ";" вместо запетайка и select да е отделна заявка. Не съм сигурна за biography дали не трябва да зададеш поне един интервал.

0
yana_neykova avatar yana_neykova 2 Точки

Благодаря ти ! Заглавието на таблицата беше грешка при пускането на въпроса, но другите неща ги бях пропуснала, Приятен ден! 

0