Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

I.Dimitrov avatar I.Dimitrov 2 Точки

[Programing Fundamentals] Theatre Promotion

Здравейте , реших  задачата по два начина , но се чудя по втория, защо след като задам отрицателна стойност не ми влиза в последния else и не ми отпечатва нищо.. , а според мен би трябвало да влезе и да ми отпечата въпростният ЕРОРРРР..

Това ми е кода и ми дава 80 точки в джъдж: https://pastebin.com/iRDdCezL

Тагове:
0
Programming Fundamentals 01/06/2017 16:59:05
Ivakis avatar Ivakis 98 Точки

Здравей, в тази if-else конструкция проверяваш какво пише във входа "тип ден", а не входа "възраст". Да кажем, ако въведеш weekday, -5. Програмата влиза в първия if, прави проверки, нито едно от условията не е вярно излиза и приключва. Ако въведеш един else вътре при проверките за години и му въведеш да пише грешка, ще я изпише. Иначе така както е кода в момента error ще изпише само, ако въведеш нещо различно от weekday, weekend или holiday. 

Не знам дали обясних много разбираемо, ако не се оправиш ще ти пратя кода ти с корекции.

П.С Дебъгвай, на мен ми е супер полезно като забия някъде.

Успех :)

0
I.Dimitrov avatar I.Dimitrov 2 Точки

Имаш предвид да си сложа else поотделно под всяко age, а не да е най-отдолу, така ли :)

0
I.Dimitrov avatar I.Dimitrov 2 Точки

да , стана , след като си преместих елсе под проверката на годините.. Благодаря за отговорите :) keep calm , learn to code :D

1
Ivakis avatar Ivakis 98 Точки

Сложи го вътре по-добре. Или преди всичкия код да направи тази проверка с if.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.