Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

iliyan7 avatar iliyan7 1 Точки

[C# Advanced] Problem 9. Crossfire

Условие: тук
Код: https://pastebin.com/z65AiBn4
Докарвам 70/100 в Judge, като 2-рия и 3-тия въпрос са грешни, а пък на последния ми дава лимит време..
Ако може малко помощ?

Тагове:
0
C# Advanced 06/06/2017 11:03:49
a.aleksandrov91 avatar a.aleksandrov91 51 Точки
Best Answer

В метода където филтрираш минаваш през всеки ред независимо дали си премахнал от реда елемент или не си. Това ти забавя програмата. Също така в двата цикъла където маркираш кой редове и колони трябва да се премахнат имаш по един if, който не разбрах за какво служи (може и без него). Бутнал съм някои неща по твоето решение, дано съм ти бил полезен.

Решение:https://pastebin.com/cGffg7Qh

0
iliyan7 avatar iliyan7 1 Точки

Мерси много, стана...
А относно метода за филтриране, пробвах по всякакъв начин да махна реда от матрицата в който не са останали елементи, но не ми се получваше и заради това сложих двете проверки където маркирам кои редове и колни трябва да се премахнат и това ми спечели няколко допълнителни теста, обаче не достатъчно. Реално там ми е бил проблема и мерси пак. :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.