Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

shady_obeyd avatar shady_obeyd 50 Точки

[Programming Fundamentals - Extended - May 2017] - Data Types And Variables - Exercises - 10. Data Overflow

Здравейте колеги,

Имам проблем с тази задача - judge ми дава 80 / 100 и не разбирам къде греша. 

Условие - You will be given two numbers. Your task is to find the lowest one by value, find the numerical type it fits in from the following (byte, ushort, uint, ulong) and check how many times the greater one by value overflows the type of the smaller one (rounded to the nearest whole integer).

Hints

  • Rounding of the end result can be achieved by using the Math.Round() method.

Моето решение: тук.

Благодаря предварително! 

0
Fundamentals Module 07/06/2017 09:56:48
IvanSpiridonov avatar IvanSpiridonov 17 Точки

Описваш едно и също и за двете числа и си пропуснал проверка за byte - byte на първото и второто число, а може и това да се случи. За мен по-правилно е първо да намериш по-голямото от двете числа, после да разбереш какъв тип е по-малкото и ще знаеш на какъв maxValue да делиш. Ако искаш погледни аз как съм го направил:

https://pastebin.com/hdgDVJgR

0
shady_obeyd avatar shady_obeyd 50 Точки

И аз си мисля, че може би товаа byte - byte кара judge да гърми, но умишлено не го проверих, тъй като не намирам логика в това.

И аз исках първо да намеря по-голямото от двете, но не можах да се сетя как става. 

Благодаря за отговора! smiley

0
IvanSpiridonov avatar IvanSpiridonov 17 Точки

Упс, съжалявам, не че не си го видял, но:

Math.Max()
Math.Min()

0
shady_obeyd avatar shady_obeyd 50 Точки

Не, видях го, няма проблем. Просто не ми е ясно как работи. Ще разуча чрез интернет. 

Отново ти благодаря за уточнението! smiley

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.