Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

iopzzza avatar iopzzza 0 Точки

[Programming Basics] Exam - 7 May 2017 - 01.Alcohol Market

Здравейте, това е задача номер от basic теста 7-ми май (за алкохолната борса), искам да попитам къде съм сгрешил, с първото решение (целите числа) излиза точно 315, но с второто когато напиша десетични числа излиза различно от крайното решение число? Judge ми я дава, че всичко е грешно.

 

code

Тагове:
0
Programming Basics 08/06/2017 12:07:32
Jeliozver avatar Jeliozver 356 Точки

Резултатът трябва да се форматира до 2-рия знак.

Console.WriteLine("{0:F2}", result);

Всъщност имаш грешки и в сметките. Като се върна след малко ще погледна по-обстойно.

0
07/06/2017 18:56:56
iopzzza avatar iopzzza 0 Точки

Мерси, ще ти бъда благодарен.

0
Jeliozver avatar Jeliozver 356 Точки

Значи тези редове са грешни

var bira = kolbira / kolbira * (rakia - (0.8 * 25));
var vino = kolvino / kolvino * (rakia - (0.4 * 25));

var sumwhiskey = whiskey;

Трябва да е просто 

var bira = rakia - (0.8 * rakia);
 var vino = rakia - (0.4 * rakia);

var sumwhiskey = kolwhiskey * whiskey;

и накрая 

Console.WriteLine("{0:F2}", result);

 

0
iopzzza avatar iopzzza 0 Точки

Благодаря. Само да попитам това е изпит все едно като този за влизане в Университета така ли?

0
jivako000 avatar jivako000 296 Точки

Точно така! Приемет изпит, кандидатстуденстски smiley

1
iopzzza avatar iopzzza 0 Точки

Още един въпрос, понеже днес ми се случи Judge да ми отреже 60 точки само заради едно разстояние между букви,на изпита, задачите ще се гледат ли от изпитващите или само от Judge? Понеже това е глупава грешка и се случва понякога?

0
koksibg avatar koksibg 892 Точки

Само от Judge - И внимавай, какво точно се изисква като резултат да се отпечата на конзолата.

Очаквания изход от твоята програма, трябва да е ТОЧНО такъв какъвто и Judge очаква (изисква).

0
Nikolai.Stoilkov avatar Nikolai.Stoilkov 2 Точки

Здравейте! 

Имам проблем с тази програма и незнам къде бъркам? при първия вход ми минава ,но на втория ми се чупи? може ли да ми помогнете?

Ето кода:

https://pastebin.com/x0bt2Bjx

0
mnikolov96 avatar mnikolov96 0 Точки

Нещо не ми е вярно??

https://pastebin.com/Xahd2r5E

0
PeyoPeev avatar PeyoPeev 0 Точки

@mnikolov96 на ред 26 трябва да е 

var sumwhiskey = priceWhiskey * qwhiskey;  

Изпуснал си да умножиш по количеството.


@Nikolai.Stoilkov грешката при теб е същата трябва да умножиш по количеството на уискито.

0
08/03/2018 19:51:45
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.