Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Pavche avatar Pavche 12 Точки

Сертификация в областта на Линукс системна администрация

Сертификация в областта на Линукс системна администрация

Здравейте,

Имам информация за тези от вас, които в смятат да се сертифицират в областта на Линукс системна администрация.
Конкренто става дума за:
- CompTIA Linux+
- Red Hat Certified System Administrator (RHCSA)
- Red Hat Certified Engineer (RHCE)
- Linux Professional Institute (LPIC)

Мога да препоръчам видео лекции и книги от следните автори:
- Michael Jang
- Mark Virtue
- Damian Tommasino
- Jon Peck
- Paul Cobbaut
- Richard Petersen

Към тях добявам автор на множество статии за Линукс - Peter Harris. Негови статии има на Linux Home Networking. Има обяснени много теми и много добре подредено съдържание.

Виж Linux File Server Project.
Който знае още автори, написали добри книги, нека ги спомене във форума.

Конкретни заглавия е нужно всеки сам да намери.
Тоест да открие материалите, които най-много му подхождат и най-лесно учи от тях.

Заглавия на книги на част от авторите ще откриете на сайта:
www.bookdepository.com

Техни видео лекции съм гледал на сайтовете за e-learning:
www.VTC.com
www.PluralSight.com
www.Lynda.com

Ако погледнем към YouTube, мога да препоръчам видео лекции на Eli the Computer Guy.
Има лесни за разбиранe лекции за начинаещи:
- Introduction to Linux
- Basic Linux Tasks
- Linux Network Configuration

Добра тренировка за изпит или интервю за работа с Линук има тук (ЛИНК).

Въпроси и отговори за подготовка по сертификационни програми за Линукс има тук (ЛИНК).


Давайки тази информация не означава, че пренебрегвам труда на лекторите от СофтУни и техните лекции.
По-скоро обогатявам и разширявам материалите за обучение.

10
Linux Курсове 18/08/2015 09:39:49
Pand0ra avatar Pand0ra 42 Точки

Супер полезно, много благодаря за инфото! Аз в момента чета 2 книги едната на Wale Soyinka, а другата Richard Peterson /виждам, че сте го посочили/ много хубави книги, разбираемо написани, дори за начинаещ като мен. :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.