Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

neeter avatar neeter 2 Точки

Въпрос относно смятането на точките

Здравейте, 
Правилна ли ми е математиката :

Изпит -  300%(от 400%)  - 60т.
JA(1-3) 1070% (от 1200) - 13.735т.

Въпроса ми е : Колко процента дават другите домашни, които предавахме извън JA и ако съм ги предавал тях, ще имам ли шанс да се добера до 75т. ?

Тагове:
0
C++ Programming 28/05/2017 18:10:01
neeter avatar neeter 2 Точки

Излязоха резултатите и смятането на точките беше правилно общо 80.16 (60 изпит и 20.16 от домашните). Впечатление ми прави крайната оценка 5.29. В Интро видеото се споменаваше, че 80 точки са достатъчни да вземеш изпита с отлична оценка. Някой някакви идеи ? 

0
georgi.stef.georgiev avatar georgi.stef.georgiev 921 Точки

Може да не съм се изразил правилно за това за отличната оценка по време на интрото. Идеята беше, че 80 точки ви дават сертификат, което по на СофтУни критериите (както са описани и в описанието на курса) се получава при оценка 5.00 и нагоре. Тоест 80 точки = 5.00. Това имах предвид, когато говорих за отличие. В последствие го намалихме това да е 75 точки = сертификат = 5.00 - затова ти имаш 5.29, а не 5.

Sorry ако съм ви объркал, но когато правих интрото нямах още добре представа за това как работят сертификатите в СофтУни. За мен сертификат означава отлична оценка, т.е. би следвало 5.50 да е сертификат. Но критерия на СофтУни е 5.00 за сертификат, а от моя гледна точка са важни точките, които съм описал на слайдовете от интрото, тоест трябва точките за сертификат които съм описал да съответстват на оценка 5.00. Ако не съответстват така, хора с по-малко точки от нужните за сертификат щяха да получават сертификат заради това, че пише, че над 5.00 е сертификат

0
09/06/2017 16:47:00
neeter avatar neeter 2 Точки

Явно не бях схванал идеята, но като погледнах предния слайд ми се изясни. Общата оценка е сборувана от 80% изпит и 20% домашни, което практически прави невъзможно получаването на отлична оценка с 80 точки. Явно е вярно че ушите чуват избирателно laugh.  Благодаря за уточнението и искам да отбележа, че оставам изключително доволен от курса и особенно в доброто представяне на материала от лектора. 

0
georgi.stef.georgiev avatar georgi.stef.georgiev 921 Точки

Да, общо взето това е идеята. На практика ако map-неш range-а 0-100 към 0-4 (разликата от 2 до 6), се получава че 80 точки е 0.8 * 4 = 3.2 и оттам 2 + 3.2 = 5.2 (това пак не е напълно точно, защото има долна граница за 3, която почва от 40 точки, така че тази сметка е още малко изкривена, но това е основната идея). Високи са си критериите за отличие де, спор няма, курсът също беше труден, следващия път сигурно ще го разделим на 2 части (или повече) и ще е малко по-поносимо.

Радвам се, че ти е харесало и дано да ти влезат в полза придобитите знания :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.