Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

o_ignatov avatar o_ignatov 54 Точки

Съвместимост или BIOS

Купих от emag.....

Знам, че половината ще спрат да четат още тук, но имаше причина да го направя. 

Asus PRIME X370 PRO + Ryzen 7 1800x + Corsair VENGEANCE LPX (2x16) Dual Channel DDR4 3000 MHz LPX не запали.

Само вентилаторите тръгнаха. 

Та мисълта ми е сигурно е BIOSa, но след като стигам само до черен екран няма как да го флашна. 

Върнах дъното. Причината е не толкова, че не мога да флашна BIOSa в някоя фирма, а че до момента аsus не поддържат 3000 MHz и даже не са чували какво е LPX профил. Може към момента да има нова версия за това дъно но вече свирено. 

С какво дъно поне ще запали подобна конфигурация?

Идеята е да подкарам RAMa поне на 2993. За охлаждането съм подготвен и ще държи на 4GHz даже на 4.1GHz клок.

Изчетох света и съм леко объркан. За момента клоня към MSI PRO CARBON Х370 или GA-AX370-Gaming K5 - Aorus.

Поне виждам хората да ги палят. 

Мога да дам до 500-550 лв.

Тагове:
0
Хардуер
o_ignatov:
поръчах AX370 Gaming K5 - Aorus на GIGABYT
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Ако съм на твое място, ще върна проблемните елементи, все пак си ги купил онлайн и имаш 14 дни.

За другото, препоръчвам ти да купуваш части, чак след като се увериш, че производителя ги е отбелязал като съвместими.

П.С. пробваий само с едната димка рам

0
o_ignatov avatar o_ignatov 54 Точки

Не е от рамта и не е от дъното. От сглобяващото устройство е.

Устройството не беше прочело, че Ryzena няма integrated GPU support и не пали без видеокарта. Дъната си имат дисплей порт/ HDMI ако ползваш А серия или FX серия. Но важна особеност е, че ти трябва видеокарта.

Проблема с честотите на рамта се решават с новия BIOS, който поддържа AGESA 1.0.0.6 и почти всики производители го вкараха ако не в последните то в бета версиите на BIOSa.

От друга страна не съжалявам, че върнах прайма понеже видях много плач в reddit и разни други места, където хората не препоръчват за Ryzen билд и споделят проблеми със стабиУността на RAMa при високи честоти.

В крайна сметка поръчах AX370 Gaming K5 - Aorus на GIGABYTE, защото има BIOS версия с AGESA 1.0.0.6 и защото в youtube има овърклок видеа показващи стабиУност.

Ако подкарам всичко и тръгне стабиУно ще пусна тема със снимки.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.