Loading...
stoiko.bogev avatar stoiko.bogev 78 Точки

[Programming Fundamentals] Dictionaries and Lists - More Exercises - 05. Parking Validation

Мое решение: https://pastebin.com/u7ZtFe5u

Условие: https://softuni.bg/trainings/resources/officedocument/15785/exercise-problem-descriptions-programming-fundamentals-may-2017

Гърми ми на втория тест, а колега има решение което е едно към едно с мойто и му дава 100/100.

Ето неговото: решение

Ще съм благодарен за някакви идеи!

0
Programming Fundamentals 19/06/2017 15:18:12
stoiko.bogev:
[SOLVED]
Smytt avatar Smytt 29 Точки
            if (license[0] < 65 || license[0] > 90) return true;
            if (license[1] < 65 || license[1] > 90) return true;
            if (license[6] < 65 || license[6] > 90) return true;
            if (license[7] < 65 || license[7] > 90) return true;

Колега, мисля, че грешката ти идва от крайната проверка за номера на колата - букви/цифри.

реално, ако първата проверка мине, ти връща "true", а останалите хич не ги знаеш минали ли са или не :)

 

0
19/06/2017 00:02:59
stoiko.bogev avatar stoiko.bogev 78 Точки

Ако върне true не е нужно да гледа останалите (стига една от буквите да е неправилна за да е Invalid, наобратно го направих просто, IsInvalidPlate), и като върне true отива в if блока и дава съобщение "Invalid plate".

0
18/06/2017 21:05:06
Smytt avatar Smytt 29 Точки

Точно това щях да пиша, сега го забелязах.

Иначе разбрах къде ти е грешката, защото и при мен беше така :)

при проверка за съществуващ потребител ти вадиш текущя рег.номер, а не този, записан в "базата".

вадиш plate, вместо value-то на data.user (27ми ред)

0
18/06/2017 21:20:34
stoiko.bogev avatar stoiko.bogev 78 Точки

Хаха, евала, брато! :D Имаш една бира от мене, ако се видим на изпита.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.