Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

yarik2803 avatar yarik2803 0 Точки

Проблем със задача: Магазин за детски играчки от изпита на 7 май 2017 година

Здравейте!  Решавам миналите изпити за подготовка и на 2 задача от изпита през 7 май Judge ми дава 80 точки от 100. За съжаление не мога да си намеря грешката. Ето го кодът: https://pastebin.com/Hkawm0cn Моля да ми помогнете.

 

0
Programming Basics 02/07/2017 17:57:31
jivako000 avatar jivako000 296 Точки

Здравей!

Грешката ти е в проверката тук if (price > priceTrip), а трябва да стане if (price >= priceTrip), тъй като ако двете суми са равни, то пак парите ще са достатъчни. Не го пише в условието, но е като вид уловка да направиш такава проверка.

Другата ти грешка е във форматирането на резултата до втория знак. Това можеш да го направиш по следния начин {0:F2}, тъй като {00.00} не винаги работи!

Това е редактирания ти код: https://pastebin.com/HvvaYQBu

Оставам на разположение за въпроси!

Успех!

0
02/07/2017 18:33:24
yarik2803 avatar yarik2803 0 Точки

Много благодаря!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.